Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Rozliczenie podatku z Niemiec

Zwrot podatku z Niemiec

Pracowałeś w Niemczech? Odzyskaj nadpłacony podatek!

Pracowałeś w Niemczech i chciałbyś odzyskać nadpłacony podatek? Trafiłeś w dobre miejsce. Nasza kancelaria zajmuje się kompleksową obsługą w zakresie rozliczeń podatkowych z Niemiec od roku 2002. Zwrot podatku może odzyskać każdy, kto legalnie pracował na terenie Niemiec i jego zaliczki opłacone przez pracodawcę na podatek dochodowy były zbyt wysokie, nawet jeżeli okres pracy był krótki. Rozliczenie podatku w Niemczech w zagranicznym urzędzie skarbowym nie powoduje problemów z rozliczeniem podatku z Niemiec w polskim Urzędzie Skarbowym.

Zwrot podatku z Niemiec to średnio aż 4166 PLN!To są pieniądze, które Ci się należą i nasza kancelaria pomoże Ci je odzyskać.

Zakres świadczonej przez nas usługi:

 • Analiza wniosku pod kątem poprawności oraz możliwych do zadeklarowania kosztów
 • Oszacowanie wysokości zwrotu podatku oraz sprawdzenie, czy występuje obowiązek rozliczenia
 • Stworzenie i wysłanie zeznania podatkowego do odpowiedniego urzędu w Niemczech

Po rozszerzeniu zlecenia o usługę reprezentacji i/lub złożenie odwołania:

 • Odpowiadanie na wszystkie pisma z urzędu dotyczące prowadzonej sprawy
 • Sprawdzenie poprawności decyzji podatkowej wydanej przez niemiecki urząd
 • Odwołanie się od decyzji, jeżeli będzie niezgodna ze stanem faktycznym lub naruszy obowiązujące prawo
 • Monitorowanie przebiegu sprawy, aż do momentu otrzymania przelewu na Twoje konto


Jaki jest koszt rozliczenia podatku z Niemiec?

Koszt rozliczenia to stała opłata 79 EUR + VAT (bez prowizji procentowej od kwoty zwrotu)

Cena dotyczy sporządzenia indywidualnego zeznania podatkowego. Podpisana umowa musi zostać nam przekazana w ciągu 30 dni od złożenia oferty przez konsultanta naszej firmy.

 

Jak odzyskać nadpłacony podatek?

Skontaktuj się z nami korzystając formularza zgłoszeniowego po lewej stronie.

Możesz zadwonić do nas 71 787 63 62 lub odwiedzić jedno z naszych biur lokalnych- nasz pracownik dokładnie omówi procedurę odzyskania podatku. Po rozmowie otrzymasz dokumenty do wypełnienia.

Sprawdź również ile będziesz czekać na zwrot podatku z Niemiec, informacja ta przyda się przy planowaniu rozliczenia podatków.

Pamiętaj! O zwrot podatku z Niemiec możesz ubiegać się tylko do 4 lat wstecz. Po tym okresie nie będziesz mieć możliwości ubiegania się o zwrot.

 • 1. Czy muszę rozliczyć się z podatku? Rozwiń Obowiązek rozliczenia z niemieckiego podatku dochodowego dotyczy:
  - rezydentów podatkowych;
  - osób, które otrzymały wezwanie do rozliczenia.
  W innych sytuacjach możesz nie mieć obowiązku, aby złożyć zeznanie. Nie zmienia to jednak faktu, że może Ci przysługiwać zwrot podatku.
 • 2. Jak długo czeka się na zwrot podatku? Rozwiń Standardowo procedura rozliczenia w niemieckim urzędzie trwa od 4 do 6 miesięcy. Termin ten uzależniony jest od wewnętrznych procedur urzędu, dlatego mogą przytrafić się sprawy trwające kilka tygodni, z drugiej strony niektóre rozliczenia mogą trwać nawet rok. Jeśli urząd będzie zwlekać z wydaniem decyzji zostanie przez nas ponaglony.
 • 3. Jakie dokumenty są potrzebne do rozliczenia? Rozwiń Najważniejszy dokument to Twoja karta podatkowa (Lohnsteuerkarte/Lohnsteuerbescheinigung). O innych ważnych dokumentach dowiesz się pobierając nasze dokumenty, do każdego kompletu dołączamy listę ważnych dla Twojego rozliczenia druków. Aby powiększyć kwotę swojego zwrotu pamiętaj jednak, aby zatrzymywać wszelkie potwierdzenia kosztów jakie ponosisz w związku z wykonywaną na terenie Niemiec pracą.
 • 4. Czy zwrot podatku przysługuje każdemu? Rozwiń To, czy należy Ci się zwrot podatku uzależnione jest od Twojej sytuacji podatkowej. Zdarzają się sytuacje, w których będziesz musiał dopłacić do urzędu. Najczęściej jest to spowodowane nieodpowiednio dobraną klasą podatkową, a co za tym idzie zbyt niskimi zaliczkami na podatek dochodowy potrąconymi z Twojego wynagrodzenia przez pracodawcę.
 • 5. Co zrobić jeśli nie mam swojej karty podatkowej? Rozwiń Brak karty podatkowej nie wyklucza Cię z możliwości rozliczenia, a co ważniejsze nie zwalnia Cię z obowiązku złożenia deklaracji. Jeśli nie posiadasz takiego dokumentu pozyskamy go od Twojego pracodawcy, wystarczy, że zgłaszając się do nas przekażesz nam jego dane kontaktowe. Koszt pozyskania karty podatkowej to 50 PLN netto, za każdą odzyskaną kartę, jeśli nie uda nam się pozyskać Twojego dokumentu, nie doliczymy dodatkowych opłat.
 • 6. Czy rozliczając się z podatku w Niemczech muszę też składać deklarację w Polsce? Rozwiń Formalnie nie masz takiego obowiązku (wyjątkiem jest oczywiście sytuacja, w której osiągałeś dochód zarówno w Polsce, jak i w Niemczech). Jednak posiadając stałe miejsce zamieszkania w Polsce możesz zwiększyć kwotę swojego zwrotu deklarując tak zwane koszty utrzymania podwójnego gospodarstwa domowego. Aby niemiecki urząd takie koszty zaakceptował musisz posiadać prawidłowo uzupełnione i opieczętowane zaświadczenie EU / EWR. Dokument ten jest uzupełniany przez polski Urząd Skarbowy w sposób prawidłowy dopiero po złożeniu deklaracji, zatem, aby Twoje rozliczenie było korzystniejsze powinieneś w Polsce złożyć PIT-36 z załącznikiem ZG.
 • 7. Za który rok mogę się rozliczyć? Rozwiń Możesz rozliczyć się z podatku w Niemczech do 4 lat wstecz.
 • 8. Dostałem pismo o nazwie „Errinerung” – co to jest? Rozwiń Jest to wezwanie do rozliczenia z niemieckim urzędem skarbowym. W sytuacji, w której osiągałeś dochody na terenie Niemiec, musisz w terminie określonym w piśmie skierować swoje zeznanie podatkowe, jeśli nie pracowałeś w Niemczech w roku, którego dotyczy wezwanie musisz złożyć odpowiednie wyjaśnienia w urzędzie. Brak odpowiedzi na takie pismo skutkuje nałożeniem kary! Jeśli otrzymałeś wezwanie, skontaktuj się z nami, pomagamy również przy składaniu wyjaśnień przed niemieckim urzędem.

Procedura rozliczenia podatku z Niemiec


Wypełnij formularz zgłoszeniowy, który znajduje się po lewej stronie lub zadzwoń pod numer 71 787 63 62. Przedstawimy Ci naszą ofertę na rozliczenie podatku z Niemiec i wyślemy do Ciebie komplet dokumentów do wypełnienia w języku polskim.

Po otrzymaniu wypełnionych formularzy sprawdzimy ich poprawność i w razie braków skontaktujemy się z Tobą telefonicznie lub e-mailowo w celu ich uzupełnienia. 
Ten etap zazwyczaj trwa nie dłużej niż 14 dni.

Po uzupełnieniu wszystkich informacji sporządzimy zeznanie podatkowe oraz oszacujemy wysokość nadpłaconego podatku. W przypadku dopłaty lub niskiego zwrotu skontaktujemy się telefonicznie w celu omówienia zaistniałej sytuacji. Ten etap zazwyczaj trwa nie dłużej niż 14 dni.

Zeznanie podatkowe kierujemy wraz z wcześniej przesłanymi dokumentami do niemieckiego urzędu skarbowego. Średni czas na wydanie decyzji podatkowej to od 3 do 6 miesięcy. Jest to uwarunkowane głównie działalnością urzędu, do którego skierowane jest dane zeznanie podatkowe. Zdarza się, że jest to kilka tygodni, ale mają też miejsce sytuacje, kiedy rozliczenie się przeciąga na okres dłuższy niż pół roku. W sytuacji kiedy urząd będzie zwlekał z wydaniem decyzji będziemy kontaktować się z urzędem w celu ponaglenia do wydania decyzji.

Po otrzymaniu decyzji zostanie sprawdzona jej poprawność. W sytuacji kiedy naruszy ona prawo lub nie będzie niezgodna ze stanem faktycznym do urzędu zostanie wysłane odwołanie. Niezależnie od poprawności wydanej decyzji urząd wyśle środki na Twoje konto techniczne utworzone przez kancelarię, następnie przekażemy Tobie zwrot podatku pomniejszony o kwotę naszego wynagrodzenia. Ten etap jest uzależniony od urzędu, ale środki wysyłane są zazwyczaj w terminie od 3 do 6 tygodni od otrzymania decyzji podatkowej.

Zgłaszając się po zwrot podatku do Europejskiego Centrum Podatkowego masz pewność, że nasi specjaliści zajmą się kompleksowo Twoim rozliczeniem. Cała procedura od momentu otrzymania dokumentów do otrzymania przelewu trwa średnio 8 miesięcy.

Formularze do rozliczenia podatku z Niemiec

Pobierz formularze do rozliczenia podatku z Niemiec, wypełnij je i odeślij do naszej kancelarii. Po otrzymaniu wypełnionych formularzy będziemy się kontaktować w celu omówienia ich poprawności. W razie pytań przy wypełnianiu dokumentów zadzwoń na numer 71 787 63 62 – pomożemy w ich wypełnieniu i odpowiemy na Twoje wszystkie pytania. W przypadku pobrania formularzy z naszej strony otrzymasz dodatkowy rabat w wysokości 5% od naszej prowizji!

Europejskie Centrum Podatkowe poza rozliczeniem podatku dochodowego z Niemiec zajmuje się jeszcze kilkoma dodatkowymi sprawami, które wykraczają poza standardową usługę. Wszystkie usługi dodatkowe są płatne z góry, a podane ceny są cenami brutto.

 • Monit do urzędu – jeśli złożyłeś deklarację podatkową na własną rękę, a urząd po 6 miesiącach nie kontaktuje się z Tobą w żaden sposób, masz możliwość wysłania monitu z zapytaniem o status sprawy. Europejskie Centrum Podatkowe może przygotować dla Ciebie pismo, które wystarczy podpisać i wysłać do urzędu, w którym złożyłeś deklarację.
  Zakres usługi: sporządzenie i przesłanie do Ciebie gotowego pisma wraz z instrukcją wysyłki do właściwego urzędu.
  Cena: 100 PLN brutto
 • Pozyskanie decyzji z urzędu – niemiecki urząd skarbowy rozliczył Cię, ale nie otrzymałeś swojej decyzji podatkowej lub ją zgubiłeś? Możemy Ci pomóc w tej kwestii. Sporządzimy dla Ciebie pismo z prośbą o wydanie kopii decyzji podatkowej oraz dopilnujemy by taki odpis został wydany, a następnie przekażemy Ci dokument z urzędu.
  Zakres usługi: sporządzenie pisma do urzędu, monitorowanie przebiegu sprawy, przekazanie pozyskanej kopii decyzji.
  Cena: 184,50 PLN brutto
 • Odpowiedź na wezwanie do rozliczenia – niemiecki urząd wezwał Cię do rozliczenia (przysłał pismo o nazwie „Errinerung”)? Jeśli pracowałeś w Niemczech w danym roku, musisz czym prędzej się rozliczyć! Często jednak urząd wzywa do rozliczenia, pomimo faktu, że w danym roku podatkowym nie przepracowało się nawet jednego dnia. W takiej sytuacji nie można zignorować dokumentu, który przysłał niemiecki urząd. Może on bowiem nałożyć na Ciebie karę już za sam brak odpowiedzi na nie! Możemy sporządzić dla Ciebie odpowiedź z wyjaśnieniami dla urzędu w Niemczech tak, aby zaprzestał dalszego wzywania do rozliczenia i nie nałożył na Ciebie kary.
  Zakres usługi: sporządzenie i skierowanie do niemieckiego urzędu pisma z wyjaśnieniami o zakończeniu pracy na terenie Niemiec.
  Cena: 184,50 PLN brutto

Jeśli Twoja sprawa nie została opisana powyżej skontaktuj się z nami pod numerem 71 787 63 62 (od poniedziałku do piątku, w godzinach 9 – 18) lub mailowo pod adresem: [email protected]. Sprawdzimy czy jesteśmy w stanie Ci pomóc i zaproponujemy rozwiązanie Twojego problemu!

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Zobacz także:

CENNIK rozliczenie podatku

Poznaj cennik naszych usług

Rozliczenie podatku z Belgii

Świadczymy kompleksowe usługi obejmujące m.in. rozliczenie podatku z Belgii . Naszym klientom oferujemy profesjonalną pomoc zarówno w zakresie kompletowania...

Rozliczenie podatku z Holandii

Świadczymy kompleksowe usługi obejmujące rozliczenie podatku z Holandii. Zatrudniamy grono profesjonalnych doradców, którzy wykorzystując swoją wiedzę...

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!