Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Rozliczenie podatku z Belgii

Zwrot podatku z Belgii

Pracowałeś w Belgii? Odzyskaj nadpłacony podatek!

Pracowałeś w Belgii i chciałbyś odzyskać nadpłacony podatek? Trafiłeś w dobre miejsce. Nasza kancelaria zajmuje się kompleksową obsługą w zakresie rozliczeń podatkowych z Belgii od roku 2002. Zwrot podatku może odzyskać każdy, kto legalnie pracował na terenie Belgii i jego zaliczki opłacone przez pracodawcę na podatek dochodowy były zbyt wysokie, nawet jeżeli okres pracy był krótki. Rozliczenie w zagranicznym urzędzie skarbowym nie powoduje problemów z rozliczeniem w polskim Urzędzie Skarbowym.

Zwrot podatku z Belgii to średnio aż 4334 PLN! To są pieniądze, które Ci się należą i nasza kancelaria pomoże Ci je odzyskać.

Jeśli otrzymałeś niekorzystną decyzję z urzędu, zgłoś się teraz do Europejskiego Centrum Podatkowego! Nasz doradca napisze w Twoim imieniu odwołanie oraz stworzy wniosek o odroczenie zapłaty lub rozłożenie płatności na raty. ECP prowadziło wiele spraw tego typu, z których znakomita większość zakończyła się sukcesem. W jednej z nich, dzięki powołaniu się na sytuację rodzinną klienta, zmieniliśmy dopłatę w wysokości prawie 2.000 € na zwrot na około 6.000 €

Zakres świadczonej przez nas usługi:

  • Analiza przesłanych dokumentów pod kątem zgodności
  • Stworzenie i wysłanie zeznania podatkowego do odpowiedniego urzędu w Belgii

Zlecenie może zostać rozszerzone o złożenie odwołania od decyzji jeżeli będzie niezgodna ze stanem faktycznym lub naruszy obowiązujące prawo


Jaki jest koszt rozliczenia podatku z Belgii?

Koszt rozliczenia to stała opłata 87 EUR (bez prowizji procentowej od kwoty zwrotu).

Cena dotyczy sporządzenia indywidualnego zeznania podatkowego. Podpisana umowa musi zostać nam przekazana w ciągu 30 dni od złożenia oferty przez konsultanta naszej firmy.


Jak odzyskać nadpłacony podatek? 

Wypełnij formularz zgłoszeniowy po lewej stronie.

Możesz też zadzwonić pod numer 71 787 63 62 lub skontaktować się z zjednym z naszych biur lokalnych - nasz pracownik dokładnie omówi procedurę odzyskania podatku. Po rozmowie otrzymasz dokumenty do wypełnienia w języku polskim. Resztą zajmą się nasi doradcy!

 

Pamiętaj! O zwrot podatku z Belgii za pośrednictwem naszej kancelarii możesz ubiegać się tylko do 3 lat wstecz. Po tym okresie nie będziesz mieć możliwości ubiegania się o zwrot!

  • 1. Kto ma obowiązek rozliczenia się z podatku? Rozwiń Rozliczenie podatku z Belgii jest obowiązkowe dla wszystkich osób, które legalnie pracowały w tym kraju, nawet jeśli był to krótki okres. Jeśli podatnik posiada męża/żonę - ma obowiązek rozliczenia wspólnego z małżonkiem. Tego typu rozliczenie jest szczególnie korzystne, gdy współmałżonek nie ma dochodu lub jego zarobki nie są wysokie.
  • 2. Czy zwrot podatku przysługuje każdemu? Rozwiń Nie, nie każdemu. Jest to uwarunkowane wieloma czynnikami, takimi jak: osiągnięty przychód, czas zatrudnienia, posiadanie dzieci czy rozliczenie wspólne ze współmałżonkiem. Na zwrot podatku mogą liczyć osoby, które osiągnęły 75 % swoich światowych dochodów na terenie Belgii (liczonych wspólnie ze współmałżonkiem).
  • 3. Ile wynosi zwrot podatku? Rozwiń Wysokość zwrotu podatku jest uzależniona przede wszystkim od wysokości zarobków oraz od okresu pracy na terenie Belgii. Im większy zarobek, tym większe zaliczki podatkowe odprowadzane do Urzędu Skarbowego. Średni zwrot nadpłaconego podatku za pracę w Belgii wynosi 4200 PLN za jeden rok podatkowy.
  • 4. Ile czasu trwa rozliczenie podatku z Belgii? Rozwiń Czas na rozliczenie podatku w Belgii w głównej mierze uwarunkowany jest od czasu, w jakim belgijski urząd skarbowy wyśle formularz do rozliczenia. Formularze wysyłane są przez urząd w okresie październik – grudzień każdego roku. Średni czas na wydanie decyzji podatkowej po wysłaniu gotowego zeznania podatkowego do zagranicznego urzędu to 4-8 miesięcy. Maksymalny czas na wydanie decyzji przez urząd to czerwiec roku następującego po roku w którym dokonano rozliczenia.
  • 5. Brak karty podatkowej (Loonfiche) Rozwiń Kartę podatkową powinniśmy otrzymać od pracodawcy po zakończeniu roku kalendarzowego. W przypadku jej braku należy skontaktować się z pracodawcą lub pośrednikiem i poprosić o jej przesłanie. W przypadku braku możliwości kontaktu z pracodawcą nasza kancelaria może pozyskać ten dokument (koszt pozyskania to 50 zł netto).
  • 6. Rozliczenie podatku z Belgii, a polski Urząd Skarbowy Rozwiń Pieniądze otrzymane z tytułu zwrotu podatku z Belgii nie są opodatkowywane w Polsce. Zwrot podatku nie jest dochodem dodatkowym, lecz wyrównaniem zróżnicowania między podatkiem należnym i odprowadzonymi zaliczkami. Podatnicy osiągający dochody z zagranicy i posiadający miejsce zamieszkania w Polsce mają obowiązek złożenia deklaracji PIT w polskim urzędzie skarbowym. Jednocześnie muszą dołączyć do zeznania formularz PIT/ZG, w którym należy wskazać państwo, z którego pochodzi dochód, wysokość tego dochodu, a także ewentualnie wysokość podatku zapłaconego za granicą. Zeznanie podatkowe należy złożyć nawet w sytuacji kiedy podatnik nie osiągnął dochodu na terenie Polski.

Procedura rozliczenia podatku z Belgii


ikona Wypełnij formularz zgłoszeniowy, który znajduje się po lewej stronie lub zadzwoń pod numer 71 787 63 62. Przedstawimy Ci naszą ofertę na rozliczenie podatku z Belgii i wyślemy do Ciebie komplet dokumentów do wypełnienia w języku polskim.

ikonaPo otrzymaniu wypełnionych formularzy sprawdzimy ich poprawność i w razie braków skontaktujemy się z Tobą telefonicznie lub e-mailowo w celu ich uzupełnienia. Ten etap zazwyczaj trwa nie dłużej niż 14 dni.

ikonaPo uzupełnieniu wszystkich informacji zostanie zamówiony formularz do rozliczenia podatku, który jest wysyłany przez urząd w okresie październik – grudzień na adres kancelarii lub na adres podatnika.

ikonaPo otrzymaniu podpisanego formularza rozliczeniowego kierujemy go wraz z wcześniej przesłanymi dokumentami do belgijskiego urzędu skarbowego. Średni czas na wydanie decyzji podatkowej to od 4 do 8 miesięcy. Jest to uwarunkowane głównie działalnością urzędu, do którego skierowane jest dane zeznanie podatkowe. Nie istnieje odgórnie ustalony termin, w którym urząd musi wydać decyzję. Zdarza się, że jest to kilka tygodni, ale mają też miejsce sytuacje, kiedy rozliczenie przeciąga się na okres dłuższy niż pół roku. W sytuacji kiedy urząd będzie zwlekał z wydaniem decyzji będziemy kontaktować się z urzędem w celu ustalenia aktualnego statusu sprawy.

ikonaPo otrzymaniu decyzji zostanie sprawdzona jej poprawność. W sytuacji kiedy naruszy ona prawo lub będzie niezgodna ze stanem faktycznym do urzędu zostanie wysłane odwołanie. Niezależnie od poprawności wydanej decyzji rozliczmy się z otrzymanych na tym etapie środków. Zostaną one przesłane na konto podane we wniosku. Ten etap jest uzależniony od urzędu, ale środki wysyłane są zazwyczaj w terminie od 4 do 8 tygodni od otrzymania decyzji podatkowej.

Zgłaszając się po zwrot podatku do Europejskiego Centrum Podatkowego masz pewność, że nasi specjaliści zajmą się kompleksowo Twoim rozliczeniem. Cała procedura od momentu otrzymania dokumentów do otrzymania przelewu trwa średnio 6 miesiący.

Formularze do rozliczenia podatku z Belgii

Pobierz formularze do rozliczenia podatku z Belgii, wypełnij je i odeślij do naszej kancelarii. Po otrzymaniu wypełnionych formularzy będziemy się kontaktować w celu omówienia ich poprawności. W razie pytań przy wypełnianiu dokumentów zadzwoń na numer 71 787 63 62 – pomożemy w ich wypełnieniu i odpowiemy na Twoje wszystkie pytania. W przypadku pobrania formularzy z naszej strony otrzymasz dodatkowy rabat w wysokości 5% od naszej prowizji!

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Zobacz także:

Rozliczenie podatku z Niemiec

Od kilkunastu lat skutecznie odzyskujemy dla naszych klientów zwrot podatku z Niemiec. Zapewniamy pełen zakres usług, a w tym pomoc w kompletowaniu oraz wypełnianiu...

CENNIK rozliczenie podatku

Poznaj cennik naszych usług

Rozliczenie podatku z Belgii

Świadczymy kompleksowe usługi obejmujące m.in. rozliczenie podatku z Belgii . Naszym klientom oferujemy profesjonalną pomoc zarówno w zakresie kompletowania...

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!