Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Rozliczenie i zwrot podatku z Anglii

Zwrot podatku z Wielkiej Brytanii
Pracowałeś w Wielkiej Brytanii? 

Pracowałeś w Wielkiej Brytanii i chciałbyś odzyskać nadpłacony podatek? Trafiłeś w dobre miejsce. Nasza kancelaria zajmuje się kompleksową obsługą w zakresie rozliczeń podatkowych z Wielkiej Brytanii od roku 2002. Zwrot podatku może odzyskać każdy, kto legalnie pracował na terenie Angli, Szkocji, Walii lub Irlandii Północnej i jego zaliczki opłacone przez pracodawcę na podatek dochodowy były zbyt wysokie, nawet jeżeli okres pracy był krótki. Rozliczenie w zagranicznym urzędzie skarbowym nie powoduje problemów z rozliczeniem w polskim Urzędzie Skarbowym.

Zwrot podatku z Wielkiej Bryatnii to średnio aż 2765 PLN! To są pieniądze, które Ci się należą i nasza kancelaria pomoże Ci je odzyskać.

Zakres świadczonej przez nas usługi:

 • Analiza przesłanych dokumentów pod kątem poprawności
 • Oszacowanie wysokości zwrotu podatku oraz sprawdzenie, czy występuje obowiązek rozliczenia
 • Stworzenie i wysłanie zeznania podatkowego do odpowiedniego urzędu w Wielkiej Brytanii
 • Odpowiadanie na wszystkie pisma z urzędu dotyczące prowadzonej sprawy
 • Sprawdzenie poprawności decyzji podatkowej wydanej przez urząd w Wielkiej Brytanii
 • Odwołanie się od decyzji jeżeli będzie niezgodna ze stanem faktycznym lub naruszy obowiązujące prawo
 • Monitorowanie przebiegu sprawy, aż do momentu otrzymania przelewu na Twoje konto
 • Koszt rozliczenia to tylko 59 GBP netto!

Współpracując z Europejskim Centrum Podatkowym masz pewność, że Twoja sprawa dotycząca zwrotu podatku z Wielkiej Bryatnii zostanie poprowadzona od początku do końca, czyli momentu, w którym otrzymasz swoje pieniądze.

Jak odzyskać nadpłacony podatek?

Pobierz i wypełnij formularz znajdujący się na dole strony - "Formularze do rozliczenia".

Zadzwoń pod numer 71 787 63 62 lub udaj się do naszego lokalnego biura - nasz pracownik dokładnie omówi procedurę odzyskania podatku. Po rozmowie otzrymasz dokumenty do wypełnienia w języku polskim. Resztą zajmą się nasi doradcy!

Pamiętaj! O zwrot podatku z Wielkiej Brytanii możesz ubiegać się tylko do 4 lat wstecz. Po tym okresie nie będziesz mieć możliwości ubiegania się o zwrot.

> - eurobusy.pl (przeniesienie do abeon aktualnego serwisu)
> - zwrotvat.pl (przeniesienie do abeon aktualnego serwisu)
> - punktpracy.pl (nowy serwis, nawiązujący do stron satelitarnych, z 
> naciskiem na oferty w Polsce)
> - europolacy.pl (nowy serwis, zbierający content ze  stron satelitarnych oraz euro-punkt.pl).

Jaki budżet?
 • 1. Kto ma obowiązek rozliczenia się z podatku? Rozwiń Wszystkie osoby, które pracują w systemie Self Assessment (samozatrudnienie) mają obowiązek złożenia zeznania podatkowego w każdym przypadku, nawet kiedy z tytułu samozatrudnienia nie osiągały przychodu. W przypadku zatrudnienia w systemie PAY-E (Pay As You Earn) zazwyczaj nie ma obowiązku rozliczenia się z podatku w Wielkiej Brytanii. W określonych przypadkach w systemie PAY-E występuje obowiązek złożenia zeznania podatkowego:
  - osoby, które osiągnęły przychód ponad  100 000  £ lub 50 000  £ i pobierają Child Benefit;
  - osoby, które osiągają dochód w Wielkiej Brytanii, ale mieszkają w innym kraju
  - dyrektorzy spółek;
  - osoby, które osiągają niepodatkowany przychód np. z tytułu wynajmu mieszkania jeżeli roczny dochód z tego tytułu przekracza 2 500 £.
 • 2. Czy zwrot podatku przysługuje każdemu? Rozwiń Nie, nie każdemu. Jest to uwarunkowane wieloma czynnikami, takimi jak: osiągnięty przychód, czas zatrudnienia, posiadanie dzieci itd. Zwrot podatku mogą otrzymać osoby, które pracowały nawet kilka dni na terenie Wielkiej Brytanii. Nasi doradcy, przed wysłaniem zeznania do urzędu, wyliczą szacowany zwrot podatku i jeżeli będzie niski możesz zrezygnować z rozliczenia. W przypadku zatrudnienia w systemie PAY-E osoba, która osiągnęła przychód poniżej kwoty wolnej od podatku (11 500 £ w roku podatkowym 2017/2018), może liczyć na zwrot całości odprowadzonych zaliczek na podatek dochodowy.
 • 3. Do ilu lat wstecz można się rozliczyć? Rozwiń Brytyjskie prawo podatkowe pozwala na rozliczenie się do 4 lat wstecz. Do dnia 05.04.2018 można złożyć zeznanie podatkowe za lata 2013/2014, po tym terminie podatnik straci prawo do rozliczenia tego roku. Przepisy w Wielkiej Brytanii zezwalają na rozliczenie się z podatku podczas trwania roku podatkowego, ale tylko w sytuacji kiedy podatnik nie wróci do końca roku podatkowego do Wielkiej Brytanii. Na przykład: zakończono pracę w Wielkiej Brytanii w dniu 06.06.2017 – można rozliczyć się za okres 06.04.2017 – 06.06.2017 tylko w sytuacji kiedy do dnia 05.04.2018 nie wrócimy na teren Wielkiej Brytanii.
 • 4. Czy przy rozliczeniu kilku lat muszę nawiązać umowy na każdy rok osobno? Rozwiń Nie. W ramach jednej umowy nasi doradcy sprawdzą możliwość odzyskania pieniędzy ze wszystkich okresów, w których pracowałeś na terenie Wielkiej Brytanii. Nie ma też konieczności wypełniania wniosku za każdy rok podatkowy. Po sprawdzeniu dokumentów skontaktujemy się telefonicznie lub mailowo i przedstawimy szacowany zwrot podatku za wszystkie lata. Koszt rozliczenia każdego roku to 39 GBP netto.
 • 5. Jakie dokumenty są potrzebne do rozliczenia? Rozwiń Przejdź do sekcji "Formularze do rozliczenia", aby sprawdzić jakie dokumenty niezbędne są do rozliczenia podatku z Wielkiej Brytanii.
 • 6. Ile wynosi zwrot podatku? Rozwiń Wysokość zwrotu podatku jest uzależniona przede wszystkim od wysokości zarobków. Im większy zarobek, tym większe zaliczki na podatek odprowadzane do urzędu skarbowego. Średni zwrot podatku za pracę w Wielkiej Brytanii wynosi 2765 PLN za jeden rok podatkowy, ale przy wysokich dochodach niektórzy podatnicy otrzymują nawet 12 000 PLN zwrotu!
 • 7. W jakiej formie otrzymam zwrot? Rozwiń Urząd w Wielkiej Brytanii przekazuje zwrot nadpłaconego podatku w formie czeku, który zostanie zrealizowany i zamieniony na środki przez Europejskie Centrum Podatkowe. Przysługujące Ci pieniądze zostaną przesłane na podane we wniosku konto w dowolnej walucie.
 • 8. Co zrobić gdy otrzymam czek lub inną korespondencję z Urzędu? Rozwiń W przypadku otrzymania jakiekolwiek korespondencji z zagranicznego urzędu prosimy o niezwłoczne przesłanie jej do naszej kancelarii (korespondencyjnie lub mailowo).
 • 9. Ile czasu trwa procedura rozliczenia podatku z Wielkiej Brytanii? Rozwiń Średni czas oczekiwania (od przesłania zeznania podatkowego do momentu wpływu pieniędzy na konto) to od 4 do 8 miesięcy. Jest to uwarunkowane głównie działalnością urzędu, do którego skierowane jest dane zeznanie podatkowe. Nie istnieje odgórnie ustalony termin, w którym urząd musi wydać decyzję. Zdarza się, że jest to kilka tygodni, ale mają też miejsce sytuacje, kiedy rozliczenie się przeciąga na okres dłuższy niż pół roku. W sytuacji, kiedy urząd będzie zwlekał z wydaniem decyzji, zostanie skierowane ponaglenie.
 • 10. Brak kart podatkowych - P45 lub P60 Rozwiń Kartę podatkową powinniśmy otrzymać od pracodawcy po zakończeniu pracy w trakcie trwania roku podatkowego (P45) lub po zakończeniu roku (P60). W przypadku jej braku, należy skontaktować się z pracodawcą lub pośrednikiem i poprosić o jej przesłanie. W sytuacji braku możliwości kontaktu z pracodawcą nasza kancelaria może pozyskać ten dokument (koszt pozyskania to 50 zł netto). Istnieje również możliwość rozliczenia na podstawie ostatniego PAYSLIPA, ale w tej sytuacji rozliczenie może trwać dłużej.
 • 11. Rozliczenie podatku z Wielkiej Brytanii a polski urząd skarbowy Rozwiń Pieniądze otrzymane z tytułu zwrotu podatku z Wielkiej Brytanii nie są opodatkowywane w Polsce. Zwrot podatku nie jest dochodem dodatkowym, lecz wyrównaniem zróżnicowania między podatkiem należnym i odprowadzonymi zaliczkami. Podatnicy osiągający dochody tylko i wyłącznie z Wielkiej Brytanii nie mają obowiązku składania zeznania podatkowego w Polsce. W innym przypadku obowiązkowo trzeba rozliczyć się przed polskim Urzędem Skarbowym na druku PIT 36 oraz wypełnić załącznik ZG. Zatajenie dochodów z zagranicy może skutkować wezwaniem do poprawy swojego zeznania podatkowego lub nałożeniem kary przez polski Urząd Skarbowy.
 • 12. Terminy oraz wezwanie do rozliczenia oraz kary Rozwiń System PAYE:
  - Brak obowiązku rozliczenia (wyjątki opisane w punkcie 1);
  - Brak kar w przypadku nierozliczenia się z podatku;
  - Można rozliczyć się w dowolnej chwili, maksymalnie 4 lata podatkowe wstecz.
  System SELF ASSESMENT:
  - Obowiązek rozliczenia w każdej sytuacji;
  - Urząd nakłada kary za brak rozliczenia w terminie (otrzymałeś karę? Sprawdź nasze dodatkowe usługi) ;
  - Termin na rozliczenie w przypadku wysłania zeznania w formie papierowej – 31.10 każdego roku;
  - Termin na rozliczenie w przypadku wysłania zeznania w formie elektronicznej – 31.01 każdego kolejnego roku.

Procedura rozliczenia podatku z Wielkiej Brytanii


ikonaWypełnij formularz zgłoszeniowy, który znajduje się po lewej stronie lub zadzwoń pod numer 717876362. Przedstawimy Ci naszą ofertę na rozliczenie podatku z Wielkiej Brytanii i wyślemy do Ciebie komplet dokumentów do wypełnienia w języku polskim.

ikonaPo otrzymaniu wypełnionych formularzy sprawdzimy ich poprawność i w razie braków skontaktujemy się z Tobą telefonicznie lub e-mailowo w celu ich uzupełnienia.
Ten etap zazwyczaj trwa nie dłużej niż 14 dni.

ikonaPo uzupełnieniu wszystkich informacji zostanie sporządzone zeznanie podatkowe oraz przygotowany szacunek dotyczący wysokości zwrotu podatku za wszystkie możliwe do rozliczenia lata. Dokumenty zostaną wysłane do podpisu pocztą. W przypadku dopłaty lub niskiego zwrotu skontaktujemy się telefonicznie w celu omówienia zaistniałej sytuacji. Ten etap zazwyczaj trwa nie dłużej niż 14 dni.

ikonaPo otrzymaniu podpisanego zeznania kierujemy je wraz z wcześniej przesłanymi dokumentami do urzędu skarbowego w Wielkiej Brytanii. Średni czas na wydanie decyzji podatkowej to od 4 do 8 miesięcy. Jest to uwarunkowane głównie działalnością urzędu, do którego skierowane jest dane zeznanie podatkowe. Nie istnieje odgórnie ustalony termin, w którym urząd musi wydać decyzję. Zdarza się, że jest to kilka tygodni, ale mają też miejsce sytuacje, kiedy rozliczenie się przeciąga na okres dłuższy niż pół roku. W sytuacji kiedy urząd będzie zwlekał z wydaniem decyzji zostanie skierowane ponaglenie.

ikonaPo otrzymaniu decyzji zostanie sprawdzona jej poprawność. W sytuacji kiedy naruszy ona prawo lub nie będzie zgodna ze stanem faktycznym do urzędu zostanie wysłane odwołanie. Po otrzymaniu decyzji brytyjski urząd wysyła zwrot w formie czeku, który zostanie zrealizowany przez Europejskie Centrum Podatkowe, a środki zostaną odesłane na podane w dokumentacji konto klienta. Ten etap jest uzależniony od urzędu, ale środki wysyłane są zazwyczaj w terminie od 3 do 6 tygodni od otrzymania decyzji podatkowej.

Zgłaszając się po zwrot podatku do Europejskiego Centrum Podatkowego masz pewność, że nasi specjaliści zajmą się kompleksowo Twoim rozliczeniem. Cała procedura od momentu otrzymania dokumentów do otrzymania przelewu trwa średnio 6 miesięcy.

Formularze do rozliczenia podatku z Wielkiej Brytanii

Pobierz formularze do rozliczenia podatku z Wielkiej Brytanii, wypełnij je i odeślij do naszej kancelarii. Po otrzymaniu wypełnionych formularzy będziemy się kontaktować w celu omówienia ich poprawności. W razie pytań przy wypełnianiu dokumentów zadzwoń na numer 71 787 63 62 – pomożemy w ich wypełnieniu i odpowiemy na Twoje wszystkie pytania. W przypadku pobrania formularzy z naszej strony otrzymasz dodatkowy rabat w wysokości 5% od naszej prowizji!

Europejskie Centrum Podatkowe poza rozliczeniem podatku dochodowego z Wielkiej Brytanii zajmuje się jeszcze kilkoma dodatkowymi sprawami, które wykraczają poza standardową usługę. Wszystkie usługi dodatkowe są płatne z góry, a podane ceny są cenami brutto.

 • Odzyskanie/realizacja czeku – jeśli rozliczyłeś się z brytyjskim urzędem, a nie otrzymałeś swojego czeku to pomożemy Ci w jego uzyskaniu. Ponadto zrealizujemy dla Ciebie uzyskany czek, a Twój zwrot przekażemy na wskazane przez Ciebie konto. Ponadto, jeśli masz swój czek, a żaden bank nie chce go dla Ciebie zrealizować pomożemy Ci w spieniężeniu go.
  Zakres usługi: sporządzenie i przesłanie do brytyjskiego urzędu prośby o wydanie czeku, realizacja czeku oraz przelanie środków na wskazany rachunek bankowy.
  Cena: dla czeków do 100 funtów 123 PLN brutto; dla czeków powyżej 100 funtów 184,50 PLN brutto
 • Anulowanie kary z urzędu/zeznanie zerowe – jeżeli brytyjski urząd skarbowy nałożył na Ciebie karę za niezłożenie zeznania, możemy Ci pomóc w jej anulowaniu. UWAGA: często sytuacja, w której urząd nakłada karę wymaga również złożenia zeznania zerowego za dany rok podatkowy.
  Zakres usługi: sporządzenie i wysłanie pisma do urzędu z prośbą o anulowanie kary/ sporządzenie i wysłanie zeznania zerowego do urzędu.
  Cena: anulowanie kary: 184,50 PLN brutto/ deklaracja zerowa: 244,77 PLN brutto
 • Usunięcie z rejestru Self Assessment – Wyjeżdżając z Wielkiej Brytanii zapomniałeś wyrejestrować się jako osoba samo zatrudniona/oddelegowana do pracy w Wielkiej Brytanii? Zrobimy to za Ciebie.
  Zakres usługi: sporządzenie i skierowanie do brytyjskiego urzędu prośby o wypisanie z rejestru Self Assessment.
  Cena: 121,77 PLN brutto

Jeśli Twoja sprawa nie została opisana powyżej skontaktuj się z nami pod numerem 71 787 63 62 (od poniedziałku do piątku, w godzinach 9 – 18) lub mailowo pod adresem: bok@euro-punkt.pl. Sprawdzimy czy jesteśmy w stanie Ci pomóc i zaproponujemy rozwiązanie Twojego problemu!

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Zobacz także:

Rozliczenie podatku z Holandii

Świadczymy kompleksowe usługi obejmujące rozliczenie podatku z Holandii. Zatrudniamy grono profesjonalnych doradców, którzy wykorzystując swoją wiedzę...

Rozliczenie i zwrot podatku z Anglii

Europejskie Centrum Podatkowe Sp. z o.o. od 15 lat skutecznie zajmuje się odzyskiwaniem zwrotu podatku z całej Wielkiej Brytanii. Zaufało nam już ponad 40 000 klientów!

Rozliczenie podatku z Belgii

Świadczymy kompleksowe usługi obejmujące m.in. rozliczenie podatku z Belgii . Naszym klientom oferujemy profesjonalną pomoc zarówno w zakresie kompletowania...

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!