Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Kindergeld

Kindergeld

Co to jest Kindergeld i jak go uzyskać?

Pracując na terenie Niemiec możesz nabyć prawo do wnioskowania o Kindergeld. Jest to niemiecki zasiłek rodzinny przysługujący rezydentom podatkowym. Jak uzyskać kindergeld? Jeśli szukasz pomocy przy pozyskaniu zasiłku Kindergeld to trafiłeś w dobre miejsce. Z sukcesami wspieramy naszych klientów przy procedurze dotyczącej przyznania zasiłku od 2002 roku. O taką pomoc finansową starać może się każda osoba pracująca legalnie na terenie Niemiec przez okres dłuższy niż pół roku, jednocześnie zasiłek wypłacany jest za okres wsteczny do 6 miesięcy z wyłączeniem tego, w którym do urzędu trafia wniosek o kindergeld. Są to pieniądze, które się Tobie należą, a my jesteśmy w stanie Ci pomóc w ich uzyskaniu.

 

Ile kosztuje przygotowanie wniosku o Kindergeld w Niemczech oraz prowadzenie sprawy przed Familienkasse?

 

Dokonanie analizy sytuacji podatkowej wraz z przygotowaniem raportu wiąże się z jednorazowym kosztem 32 EUR +VAT. Sporządzenie wniosku o świadczenie rodzinne Kindergeld to jednorazowy koszt 105 EUR +VAT.  Reprezentowanie w postępowaniu wymiarowym to koszt 32 EUR +VAT miesięcznie za pierwsze dziecko i 5 EUR + VAT miesięcznie za kolejne dzieci.

Jak załatwić Kindergeld, czyli zakres świadczonej przez nas usługi:

 • Pomoc przy wypełnianiu formularzy;
 • Analiza przesłanych dokumentów oraz weryfikacja prawa do zasiłku;
 • Stworzenie i wysłanie wniosku o Kindergeld do odpowiedniego urzędu w Niemczech;
 • Odpowiadanie na wszystkie pisma z urzędu dotyczące prowadzonej sprawy;
 • Sprawdzenie poprawności decyzji wydanej przez niemiecki urząd;
 • Monitorowanie przebiegu sprawy, aż do momentu otrzymania przelewu na Twoje konto.

Zlecenie może zostać rozszerzone o:

 • Odwołanie się od decyzji jeżeli będzie niezgodna ze stanem faktycznym lub naruszy obowiązujące prawo.

Możliwe jest przejęcie przez naszą kancelarię sprawy w toku. Wynagrodzenie jest wówczas ustalane indywidualnie.


Współpracując z Europejskim Centrum Podatkowym masz pewność, że Twoja sprawa dotycząca świadczenia Kindergeld zostanie poprowadzona od początku do końca, czyli momentu, w którym otrzymasz swoje pieniądze.

Jak starać się o Kindergeld? 

Wystarczy wypełnić formularz znajdujący się po lewej stronie lub zadzwonić pod numer 71 787 63 62 - nasz konsultant dokładnie omówi procedurę wnioskowania o świadczenie. Po rozmowie prześle do Ciebie dokumenty do wypełnienia w języku polskim. Resztą zajmą się nasi doradcy!

Jak uzyskać kindergeld

Pracując na terenie Niemiec możesz nabyć prawo do wnioskowania o Kindergeld. Jest to niemiecki zasiłek rodzinny przysługujący rezydentom podatkowym. Jeśli zatem szukasz pomocy przy pozyskaniu zasiłku Kindergeld to trafiłeś w dobre miejsce. Z sukcesami wspieramy naszych klientów przy procedurze dotyczącej przyznania Kindergeldu od 2002 roku. O świadczenie Kindergeld starać może się każda osoba pracująca legalnie na terenie Niemiec przez okres dłuższy niż pół roku, jednocześnie zasiłek wypłacany jest za okres wsteczny do 6 miesięcy z wyłączeniem tego, w którym do urzędu trafia wniosek o przyznanie świadczenia. Są to pieniądze, które się Tobie należą, a my jesteśmy w stanie Ci pomóc w ich uzyskaniu.
Koszt usługi to 99€ netto oraz 9% od przyznanego wyrównania świadczenia netto!
Zakres świadczonej przez nas usługi:
Pomoc przy wypełnianiu formularzy;
Analiza przesłanych dokumentów oraz weryfikacja prawa do zasiłku;
Stworzenie i wysłanie wniosku o Kindergeld do odpowiedniego urzędu w Niemczech;
Odpowiadanie na wszystkie pisma z urzędu dotyczące prowadzonej sprawy;
Sprawdzenie poprawności decyzji wydanej przez niemiecki urząd;
Odwołanie się od decyzji jeżeli będzie niezgodna ze stanem faktycznym lub naruszy obowiązujące prawo;
Monitorowanie przebiegu sprawy, aż do momentu otrzymania przelewu na Twoje konto.
Współpracując z Europejskim Centrum Podatkowym masz pewność, że Twoja sprawa dotycząca świadczenia Kindergeld zostanie poprowadzona od początku do końca, czyli momentu, w którym otrzymasz swoje pieniądze.
Jak starać się o Kindergeld? 
Wystarczy wypełnić formularz znajdujący się po lewej stronie lub zadzwonić pod numer 71 787 63 62 - nasz konsultant dokładnie omówi procedurę wnioskowania o świadczenie Kindergeld. Po rozmowie prześle do Ciebie dokumenty do wypełnienia w języku polskim. Resztą zajmą się nasi doradcy!
 • 1. Jakie dokumenty są potrzebne do ubiegania się o Kindergeld? Rozwiń Do urzędu Familienkasse wpłynąć może sam wniosek, bez żadnych załączników, jednak szanse na otrzymanie świadczenia są wtedy niskie, nie wyklucza to również, że urząd sam dopyta o dodatkowe dokumenty. Najważniejsze są dokumenty potwierdzające pracę (umowy o pracę, zaświadczenia pracodawców, świadectwa pracy), pobyt (poświadczenia zameldowania, umowy najmu mieszkania, zaświadczenia pracodawcy o zapewnianiu kwatery) oraz rezydenturę podatkową (decyzje podatkowe, karty podatkowe). Ważne jest również potwierdzenie pobierania lub nie świadczeń w Polsce (decyzje urzędowe). Ponadto ważnym jest, aby potwierdzić naukę dzieci powyżej 18 roku życia.
 • 2. Ile wynosi świadczenie Kindergeld? Rozwiń Od 2018 r. świadczenia na pierwsze i drugie dziecko wynoszą 194 EUR miesięcznie na dziecko. Dla trzeciego dziecka kwota ta zwiększa się do 200 EUR. Na każde kolejne dziecko można otrzymać aż 225 EUR. Z każdym rokiem kwota zasiłku zazwyczaj wzrasta o kolejne 2 EUR.
  Od 1 lipca 2019 roku świadczenie Kindergeld wzrośnie aż o 10 euro na każde dziecko!Po tej podwyżce mogą Państwo otrzymać miesięcznie:
  • 204 euro na pierwsze i drugie dziecko,
  • 210 euro na trzecie dziecko,
  • 235 euro na kolejne dzieci.
 • 3. Ile czasu trwa ubieganie się o świadczenie? Rozwiń Standardowo rozpatrzenie wniosku powinno trwać od 6 do 12 miesięcy (licząc od momentu wpłynięcia wniosku do urzędu). Jest to uwarunkowane Twoją indywidualną sytuacją oraz wewnętrznymi procedurami urzędu. Jeśli urząd uzna w toku sprawy, że potrzebuje dodatkowych dokumentów lub informacji zwróci się pisemnie z prośbą o ich dostarczenie. Może to wydłużyć proces rozpatrywania wniosku. Ponadto, często zdarza się, że decyzja wydana przez urząd Familienkasse nie obejmuje całości przepracowanego przez Ciebie na terenie Niemiec okresu. W takiej sytuacji wymagane jest dostarczenie dodatkowych dokumentów potwierdzających pracę, co prowadzi do oczekiwania na kolejną decyzję.

Procedura ubiegania się o Kindergeld


ikonaWypełnij formularz zgłoszeniowy, który znajduje się po lewej stronie lub zadzwoń pod numer 71 787 63 62. Przedstawimy Ci naszą ofertę dotyczącą ubiegania się o Kindergeld i wyślemy do Ciebie komplet dokumentów do wypełnienia w języku polskim.

ikonaPo otrzymaniu wypełnionych formularzy sprawdzimy ich poprawność i w razie braków skontaktujemy się z Tobą telefonicznie lub e-mailowo w celu ich uzupełnienia.
Ten etap zazwyczaj trwa nie dłużej niż 14 dni.

ikonaPo uzupełnieniu wszystkich informacji zostanie sporządzony wniosek o przyznanie świadczenia Kindergeld. Dokumenty zostaną wysłane do podpisu pocztą.
Ten etap zazwyczaj trwa nie dłużej niż 14 dni.

ikonaPo otrzymaniu podpisanego wniosku kierujemy go wraz z wcześniej przesłanymi dokumentami do urzędu Familienkasse w Niemczech. Średni czas na wydanie decyzji to od 6 do 12 miesięcy. Jest to uwarunkowane głównie działalnością urzędu, do którego skierowane jest wniosek. Nie istnieje odgórnie ustalony termin, w którym urząd musi wydać decyzję. Zdarza się, że jest to kilka tygodni, ale mają też miejsce sytuacje, kiedy procedura przyznania zasiłku przeciąga się na okres dłuższy niż rok. W sytuacji kiedy urząd będzie zwlekał z wydaniem decyzji zostanie skierowane ponaglenie.

ikonaPo otrzymaniu decyzji zostanie sprawdzona jej poprawność. W sytuacji kiedy naruszy ona prawo lub nie będzie zgodna ze stanem faktycznym do urzędu zostanie wysłane odwołanie. Po otrzymaniu decyzji niemiecki urząd kieruje wyrównanie świadczenia za okres wsteczny, a środki zostaną odesłane na podane w dokumentacji konto klienta po potrąceniu należnego firmie wynagrodzenia. Ten etap jest uzależniony od urzędu, ale środki wysyłane są zazwyczaj w terminie od 3 do 6 tygodni od otrzymania decyzji o przyznaniu świadczeń.

Zgłaszając się po świadczenie rodzinne Kindergeld do Europejskiego Centrum Podatkowego masz pewność, że nasi specjaliści zajmą się kompleksowo Twoją sprawą. Cała procedura od momentu otrzymania dokumentów do otrzymania przelewu trwa średnio 12 miesięcy.

Formularz wniosku o świadczenie Kindergeld

Zobacz także:

Zorgtoeslag

Pomoc w uzyskiwaniu dodatku do ubezpieczenia zdrowotnego Zorgtoeslag w Holandii. Wypełnij formularz zgłoszeniowy już teraz!

Dodatki rodzinne - Niemcy

Komu przysługuje dodatek na dziecko i jak uzyskać zasiłek macierzyński....

WAZO, ZEZ – zasiłek macierzyński i porodowy

Pomoc w uzyskaniu WAZO, ZEZ – zasiłek macierzyński i porodowy w Holandii. Wypełnij formularz zgłoszeniowy już teraz!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!