Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Rozliczenie podatku w Wielkiej Brytanii - jak uzyskać zwrot?

Rozliczenie podatku w Wielkiej Brytanii - jak uzyskać zwrot?

Na wstępie warto wspomnieć o tym, że każdy, kto pracował na terenie UK, ma obowiązek odprowadzenia podatku. Aby otrzymać zwrot nadpłaconego podatku, należy rozliczyć się ze swoich dochodów w brytyjskim urzędzie.

 

Terminy

Rok podatkowy w UK liczymy od 6 kwietnia do 5 kwietnia następnego roku. Oznacza to, że każdy, kto chce złożyć deklarację podatkową, może zrobić to po 5 kwietnia bieżącego roku. Wyjątek od tego terminu stanowią osoby, które w poprzednim roku pracowały w Wielkiej Brytanii, ale zakończyły ją przez końcem roku i nie mają w planach powrotu do pracy. W takim przypadku, można rozliczyć się jeszcze przed nowym rokiem.

 

Obowiązek rozliczenia

Obowiązek rozliczenia się z uzyskanych dochodów mają przede wszystkim osoby, które prowadzą własną działalność gospodarczą (nawet jeśli firma nie przyniosła dochodów!). Kolejną grupą, która ma obowiązek rozliczenia się, są osoby posiadające nieopodatkowane dochody tj. świadczenia.

Warto wspomnieć, że instytucja odpowiedzialna za pobieranie podatków (HM Revenue & Customs) może nałożyć na każdą osobę obowiązek podatkowy, o ile uzna to za zasadne.

 

Zwrot podatku

Osoby, które nie mają obowiązku rozliczenia dochodów, również powinny to zrobić. Dzięki temu mogą uzyskać zwrot nadpłaconego przez pracodawcę podatku. E średni czas oczekiwania na zwrot podatku, liczony od chwili złożenia odpowiednich dokumentów w urzędzie wynosi od 2 do 5 miesięcy.

 

Dokumenty

Aby skutecznie rozliczyć dochody, należy dostarczyć do urzędu przynajmniej jeden z następujących dokumentów:

 

√ P45 - dokument, który jest wystawiony po zakończeniu pracy w danej firmie,

√ P60 - dokument, który jest wystawiony na koniec roku podatkowego,

√ Payslip - odcinki z wypłat zawierające kwotę zarobku brutto i netto oraz sumę składek.

 

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!