Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Praca w Niemczech - jak przyspieszyć procedurę zwrotu podatku!

Praca w Niemczech - jak przyspieszyć procedurę zwrotu podatku!

Nie da się ukryć, że podatki w Niemczech należą do jednych z najwyższych na świecie. Może to być jednak dobra informacja w momencie zwrotu nadpłaconego podatku. Niejednokrotnie są to dosyć wysokie kwoty, na które pracujący w Niemczech nie mogą narzekać. Rok 2020 postawił przed podatnikami nowe zasady. Warto pamiętać, że każdy miesiąc spóźnienia ze złożeniem dokumentów będzie kosztowało podatnika 25 €. Rozliczenie się z fiskusem jest dość skomplikowaną procedurą, którą przedstawiliśmy wam już w innych artykułach. Teraz warto wspomnieć o tym, jak długo będziecie czekać na zwrot podatku!

 

Mimo że w niemieckim prawie nie ma ustalonego konkretnego terminu, w jakim należy zwrócić podatnikowi nadpłacony podatek, to zwykle ten czas trwa od pięciu do ośmiu tygodni. Jeżeli chcemy otrzymać zwrot podatku jak najwcześniej, musimy jak najwcześniej złożyć deklarację podatkową. Urzędnicy rozpatrują takie deklaracje w pierwszej kolejności. Krótko mówiąc, im wcześniej wyślesz, tym wcześniej dostaniesz zwrot pieniędzy. Jest jednak jeden wyjątek. Jeżeli dokumenty zostały złożone drogą elektroniczną, to będą one traktowane priorytetowo. Mimo że nasze dokumenty mogą być złożone dużo wcześniej, to decyzja podatkowa nie zostanie podjęta od razu. Urzędy zaczynają rozpatrywać każdą sytuację dopiero od marca, ponieważ komputery muszą zaktualizować noworoczne zmiany. Pamiętajmy również o tym, że na nasze rozliczenia składają się zazwyczaj nie tylko wypełnione przez nas dokumenty. Niejednokrotnie są do tego angażowane podmioty trzecie tak jak pracodawca lub ubezpieczalnia. Jeżeli chcemy zapytać się o status naszego rozliczenia, mamy taką możliwość dopiero po trzech miesiącach od złożenia deklaracji, ale jeżeli sytuacja przeciąga się do pół roku, a także nie mamy żadnej informacji ze strony urzędu mamy prawo wysłać ponaglenie.

 

Podsumowując mamy trzy najważniejsze rady, aby jak najszybciej otrzymać decyzję oraz zwrot nadpłaconego podatków. Po pierwsze, aby w jak najszybszym czasie dostarczyć maksimum możliwych dokumentów związanych z rozliczeniem. Po drugie warto skorzystać z usług firm, które na co dzień zajmują się pomocą w rozliczaniu podatków. Po trzecie, najlepiej zrobić to drogą elektroniczną.

 

Jeżeli chcesz otrzymać zwrot podatku za pracę w Niemczech, skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci dokonać wszelkich formalności!

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!