Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Jak uzyskać zwrot podatku z Niemiec ?

Jak uzyskać zwrot podatku z Niemiec ?

Na wstępie warto wspomnieć, że o zwrot podatku może starać się każdy kto w sposób legalny pracował na terenie Niemiec. Poniżej dowiesz się co jest niezbędne, żeby otrzymać zwrot podatku z pracy z Niemczech.

Jakie dokumenty będą potrzebne w procesie starania się o zwrot podatku?

Najważniejszymi dokumentami, dzięki którym można rozliczyć swoje dochody są:

 

Lohnsteuerbescheinigung - niemieckie zaświadczenie podatkowe, które jest wystawiane przez jednego pracodawcę (w przypadku osób, które pracowały więcej niż w jednym miejscu, takich zaświadczeń będzie więcej). Jeśli nie ma możliwości przedstawienia Lohnsteuerbescheinigung, można zastąpić go odcinkiem wypłaty, która była wypłacona za ostatni miesiąc pracy.

 

Zaświadczenie UE/EOG - zaświadczenie, które wydaje urząd skarbowy w Polsce. Dokument ten jest dowodem na uzyskane dochody ogólnoświatowe z ostatniego roku podatkowego.

 

Jeśli chcemy rozliczać się z dochodów, nie możemy zapomnieć również o kopii paszportu lub dowodu osobistego.

 

 

Idąc do urzędu musimy liczyć się z obowiązkiem uzupełnienia formularzy podatkowych. W tym celu niezbędne będą dokumenty, które potwierdzą, że z uwagi na legalny pobyt oraz pracę na terenie Niemiec, ponoszone są codzienne koszty. Takim poświadczeniem może być na przykład umowa najmu czy opłacane rachunki.

 

Ile trwa oczekiwanie na zwrot podatku?

Żadna ustawa nie reguluje w jakim czasie ma zapaść ostateczna decyzja o zwrocie podatku. Zazwyczaj jednak jest on wypłacany w czasie od 3 do 6 miesięcy od chwili złożenia dokumentów w urzędzie. 

 

Czy każdy musi rozliczać podatek z Niemiec?

Nie każdy ma taki obowiązek, jednak niewątpliwie rozliczanie się z dochodów ma swój wielki plus - zwrot podatku. Szacuje się, że średni zwrot podatku z Niemiec to 1000 euro. Należy pamiętać, że są osoby, które mają obowiązek rozliczania podatków. Należą do nich m.in. emeryci i renciści, osoby posiadające działalność gospodarczą na terenie Niemiec lub osoby, które pobierają świadczenia.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się w jaki sposób możesz uzyskać jak najwyższy zwrot podatku bez skomplikowanych procedur - skontaktuj się z nami. Z chęcią zrobimy to za Ciebie!

 

 

 

 

 

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!