Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Deklaracja podatkowa w Niemczech - za co grozi Ci kara?

Deklaracja podatkowa w Niemczech - za co grozi Ci kara?

Deklaracja podatkowa w Niemczech, podobnie jak w Polsce jest niezwykle ważnym dokumentem. Wszelkie niedopatrzenia i błędy mogą być potraktowane jako próba oszustwa. W grę wchodzą bowiem pieniądze.

Jakich błędów należy unikać, aby nie spotkała nas kara po wypełnieniu deklaracji podatkowej? Oto kilka z nich:

 

1. Niezłożenie zeznania podatkowego

 

Brzmi jak oczywistość. Każdy, kto ma obowiązek podatkowy, musi rozliczyć się z fiskusem w Niemczech. Jeżeli tego nie zrobi, istnieje możliwość złożenia czynnego żalu i uzupełnienia braków, ale jeżeli w ogóle nie złożymy deklaracji, to musimy liczyć się ze sporymi karami. Kara za niezłożenie zeznania może wynosić nawet 25 000 euro!

 

2. Przekłamanie lub zatajenie dochodów

 

To bardzo poważne działania, które mają wpływ na realny wykaz deklaracji podatkowej. Jeżeli dochody lub zyski zostały zatajone w deklaracji, będziemy bezwzględnie podlegać karom, zgodnie z Niemieckim prawem. Kara za zatajenie informacji w deklaracji podatkowej wynosi 20 000 euro! Nie polecamy także powielać takiego błędu, ponieważ weterani zatajania informacji przed fiskusem mogą zostać skazani przez sąd karą pozbawienia wolności i karą pieniężną w wysokości nawet 100 000 euro.

 

3. Brak skrupulatności w kilometrówce

 

W Niemczech istnieje możliwość wpisania ilości kilometrów przebytych, aby dotrzeć do pracy. Oczywiście, wiąże się to z pewnymi ulgami, ale należy pamiętać, żeby nie zaokrąglać ilości kilometrów. Zauważenie tych wartości może zostać potraktowane jako oszustwo, a w związku z tym podatnik może mieć niemałe problemy.

 

4. Pamiętaj o pomocy domowej

Niemcy to kraj, który umożliwia odpisanie od początku kosztów związanych z zatrudnieniem w domu gosposi, która na co dzień pomaga w wielu przydomowych czynnościach. Co dobra informacja, ale należy pamiętać że jeżeli zatrudniamy kogoś z naszym gospodarstwie domowym, to musi być on legalnie zatrudniony. Za takiego pracownika musimy odprowadzać podatki, dlatego jeżeli przyjdzie nam do głowy ubiegać się o odpisanie od podatku kosztów związanych z nielegalnym zatrudnieniem pracownika, to musimy liczyć się z konsekwencjami w postaci sporych grzywn.

 

To najpopularniejsze błędy popełniane przy rozliczeniu podatkowym w Niemczech! Bądźcie uważni wypełniając swoją dokumentację!

 

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!