Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Niemcy - kto może uzyskać odszkodowanie za uszkodzenie ciała? Co wpływa na jego wysokość?

Niemcy - kto może uzyskać odszkodowanie za uszkodzenie ciała? Co wpływa na jego wysokość?

 

Odszkodowanie za uszkodzenie ciała jest formą materialnego wsparcia, które ma zrekompensować szkody niematerialne.

 

Wysokość odszkodowania za uszkodzenie ciała


Istnieją tabele odszkodowań, w których można ,w sposób bardzo pobieżny, sprawdzić jakie odszkodowanie przysługuje osobie za uszkodzenie danej części ciała. Z naszego doświadczenia wiemy, jednak że nie warto kierować się tymi kwotami, ponieważ każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie.

Najważniejsze czynniki, które wpływają na wysokość odszkodowania to przede wszystkim rodzaj uszkodzenia, a także jego zakres. Zwykle istotny jest również fakt, jak dane uszkodzenie wpłynęło na jakość zdrowia osoby poszkodowanej. Do kolejnych istotnych czynników można zaliczyć także czas przeznaczony na proces rekonwalescencji, a także fakt, czy poszkodowanemu towarzyszył duży ból po zdarzeniu. Nie bez znaczenia w trakcie wyceny jest także informacja, czy poszkodowany miał operację, czy był hospitalizowany oraz to, czy uszkodzenie zmieniło jakość jego życia lub wpływa na jego przyszłość. Oczywiście, szkody trwałe (tj. blizny, zniekształcenia) to kolejne bardzo istotne czynniki, które wpłyną na wysokość odszkodowania.

Poza czynnikami zdrowotnymi i okołozdrowotnymi niezwykle istotne jest także informacj kto spowodował sytuację, w której osoba uległa wypadkowi.

Warto pamiętać, że osoby, które teoretycznie miały takie same uszkodzenia ciała, mogą otrzymać dwa zupełnie różne odszkodowania. Najczęściej wynika to ze szkód długoterminowych, które mogą wystąpić z powodu wypadku. Jeżeli zawodowy tancerz łamie nogę w tak niefortunny sposób, że nie będzie mógł więcej wrócić do swojego zawodu, to z pewnością otrzyma on wyższe odszkodowanie niż osoba, która pracuje w sklepie spożywczym.

 

Jak starać się w Niemczech o odszkodowanie?

 

Oczywiście, istnieje także możliwość zwrócenia się o odszkodowanie, jeżeli staliśmy się ofiarami błędu lekarskiego. W tym momencie najlepiej jest znaleźć adwokata, który specjalizuje się w tego typu sprawach. Niestety w Niemczech błędy lekarskie ulegają dość szybko przedawnieniu dlatego, jeżeli uważamy, że taka sytuacja miała miejsce w naszym przypadku, musimy niezwłocznie zacząć działać w tej sprawie.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!