Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Kinderbijslag, czyli zasiłek rodziny w Holandii. Kto może na niego liczyć?

Kinderbijslag, czyli zasiłek rodziny w Holandii. Kto może na niego liczyć?

Wysokie koszty utrzymania dziecka? Holenderski rząd proponuje kinderbijslag, czyli zasiłek rodzinny, przeznaczony na utrzymanie i wychowanie dziecka. Zasiłek ten jest niezależny od zarobków rodzica. Oznacza to, że możesz pracować lub pobierać zasiłki, a holenderski rząd i tak będzie uczestniczył w utrzymaniu dziecka.

Oczywiste jest, że zasiłek jest przeznaczony na dzieci, jednak nie jest weryfikowane, jak dokładnie wydawane są pieniądze. Nie muszą być przeznaczone bezpośrednio na rzeczy, które zostaną wykorzystane przez dzieci. Rodzice mogą bowiem opłacić rachunki czy zrobić zakupy za pieniądze z zasiłku.

Zdarzają się wyjątkowe przypadki, kiedy rodzice muszą przedstawić dowody na to, co zostało kupione w ramach pieniędzy otrzymanych z zasiłku.

 

Kto może otrzymać zasiłek rodzinny?

Zasiłek jest wypłacany rodzicom dzieci od 0 do 18 roku życia. Mogą być to zarówno dzieci biologiczne, jak i adoptowane, przybrane oraz inne, nad którymi sprawowana jest stała opieka. Komu oraz. Osoby, które pracują legalnie na terenie Holandii oraz odprowadzają składki na ubezpieczenie społeczne, mogą starać się o przyznanie kinderbijslag.

 

Wysokość zasiłku 

W roku 2020 osoby, które mogą pobierać zasiłek rodzinny, będą otrzymywały kwoty pomiędzy 221,49 a 316,41 euro za kwartał, na jedno dziecko. Szczegóły kwot przyznawanych w ramach kinderbijslag można sprawdzić w Ustawie o zasiłkach rodzinnych.

 

Dodatkowy zasiłek rodzinny dla dzieci wymagających wyjątkowej opieki

Dzieci w wieku od 3 do 18 roku życia, u których niezbędna jest szczególna opieka, mogą otrzymać podwójny zasiłek rodzinny. Taką decyzję pomaga podjąć Centrum Planowania Leczenia. Po wydaniu opinii o przyznaniu podwójnego świadczenia można złożyć wniosek drogą internetową Banku Ubezpieczeń Społecznych.

 

Kiedy zasiłek wpływa na konto?

Jeśli zasiłek rodzinny został przyznany, to będzie on wypłacany co kwartał i wpłynie na podany wcześniej numer konta bankowego. Wpłaty będą wpływały kolejno w styczniu, kwietniu, lipcu i w październiku.

 

 

 

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!