Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Życie w Holandii: 2020 pełen zmian! Ulgi podatkowe, życie i praca

Życie w Holandii: 2020 pełen zmian! Ulgi podatkowe, życie i praca

Rok 2020 niesie ze sobą wiele zmian. Od obowiązkowych paszportów dla zwierząt, aż po zmiany w świecie podatków. Poniżej znajdziecie listę najistotniejszych zmian:

 

1. Stawki podatkowe uległy pewnym zmianom. Przede wszystkim system trzech stawek podatkowych znika, a na jego miejscu pojawiają się dwie stawki, zależne od dochodów. Stawka 37,35% będzie obowiązywała przy dochodach do 68 507 euro, a 49,5% dla dochodów wyższych niż wymieniona kwota.

 

2. Osoby samozatrudnione wciąż będą mogły korzystać z ulgi podatkowej. W tym roku kwota wynosi 7030 euro.

 

3. Podatek za energię elektryczną ulega obniżeniu. Szacuje się, że podatek energetyczny okaże się o około 100 euro niższy, w rocznym rozrachunku.

4. Z uwagi na coraz większą troskę o środowisko, podatek od samochodów z silnikami diesla będzie coraz wyższy. Co więcej, ich starsze wersje (15,20 lat) będą miały problem z pozwoleniem na wjazd do poszczególnych miast w kraju.

5. Palacze się nie ucieszą! W tym roku, po raz kolejny, zostanie podniesiona akcyza na papierosy. Od stycznia papierosy kosztują o 14 centów więcej niż w roku poprzednim, a od kwietnia wzrośnie do 1 euro od każdej zakupionej paczki.

6. Od 1 lipca będzie możliwość wzięcia 5 dodatkowych tygodni do urlopu rodzicielskiego, w czasie 6 miesięcy po narodzinach dziecka.

7. Osoby, które deklarują gotowość do pracy, muszą zostać powiadomione o czasie, w którym będą mieli przyjść do pracy, minimum na 4 dni przed faktyczną pracę.

8. Osoby decydujące się na dojeżdżanie do pracy rowerem, będą mogły starać się o dodatek na transport do pracy. Nie będzie to duża kwota, ale zawsze warto spróbować.

9. Od 2020 roku każdy nowo zarejestrowany pies musi mieć swój paszport.

 

Co roku obserwujemy zmiany pojawiające się w Holenderskim prawie. Będziemy informować Was na bieżąco o tych najważniejszych oraz tych, które mogą mieć wpływ na życie codzienne.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!