Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Zgłoś się po swój zwrot podatku zanim minie termin rozliczenia!

Zgłoś się po swój zwrot podatku zanim minie termin rozliczenia!

W Wielkiej Brytanii rok podatkowy nie pokrywa się z rokiem kalendarzowym i trwa od 6 kwietnia do 5 kwietnia roku następnego. Od początku roku podatkowego 2012 brytyjski urząd wprowadził zmiany -  zatem tylko do 5 kwietnia 2015 r. można rozliczyć rok podatkowy 2010/2011. Niemniej jednak w przypadku ustania zatrudnienia lub wyjazdu z Wielkiej Brytanii w trakcie roku podatkowego, można wystąpić o zwrot podatku również przed jego zakończeniem. Zasadniczo nowy termin rozliczenia podatku wynosi 4 lata. Wnioski o zwrot podatku za rok podatkowy 2013/14 można zatem składać do 5 kwietnia 2018 r.

 

Z kolei w Niemczech, Holandii, Austrii oraz Irlandii podobnie jak w Polsce rok podatkowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym, dlatego już teraz można się rozliczyć za rok 2014.

 

O zwrot podatku z Holandii można się starać do 5 lat wstecz i z końcem bieżącego roku termin rozliczenia upływa za rok 2010. Istotne jest to, że jeżeli złożymy zeznanie do 31 marca 2015 po zakończeniu danego roku podatkowego, to urząd ma obowiązek w ciągu 3 m-cy (do 1 lipca 2015) wydać decyzję tymczasową lub wydać oświadczenie o tym, że klient nie otrzyma takiej decyzji (otrzyma od razu decyzję definitywną).

 

W przypadku Irlandii  podatnik może rozliczyć się do 4 lat wstecz  i do 31 grudnia 2015 można jeszcze rozliczyć rok 2011.

 

Chcąc rozliczyć się z Austrii trzeba mieć na uwadze że w tym kraju rozliczenie roczne możemy złożyć do 5 lat wstecz czyli za lata 2010-2014.

 

Z Niemiec zasadniczo można rozliczyć się do 4 lat wstecz licząc od końca roku w którym świadczona była praca, a w określonych przypadkach nawet do 7 lat wstecz. Z dłuższego terminu rozliczeń mogą skorzystać tzw. rezydenci podatkowi, czyli głównie osoby przebywające w tym kraju dłużej niż 6 miesięcy.

 

W razie jakichkolwiek pytań nasi konsultanci służą Państwu pomocą pod numerem infolinii (71) 787 63 62

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!