Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Zatrudniają bez kwalifikacji

Zatrudniają bez kwalifikacji

Pomimo licznych regulacji określających wymagania dotyczące kwalifikacji pracowników budowlanych, norwescy pracodawcy decydują się na zatrudnianie osób nieposiadających kierunkowego wykształcenia.

 

            Dzieje się tak głównie ze względów ekonomicznych. Tacy pracownicy są po prostu tańsi od osób z kwalifikacjami i doświadczeniem. Przedstawiciele związków zawodowych obawiają się, że przyczyni się to nie tylko do obniżenia jakości wykonywanej pracy, ale także do zaprzestania kształcenia pracowników budowlanych.

            Wprowadzenia przepisów ograniczających możliwość podejmowania pracy w branży budowlanej przez osoby nieposiadające formalnego wykształcenia kierunkowego domaga się Partia Pracy (AP). Wyjątek mógłby być robiony jedynie dla tych pracowników, którzy co prawda dyplomem okazać się nie mogą, ale mają wieloletnie doświadczenie i w ten sposób zdobyli niezbędną wiedzę.

            – Na placach budowy pojawia się coraz więcej osób bez kierunkowego wykształcenia. Pracodawcy szukają oszczędności poprzez korzystanie z niewykwalifikowanej siły roboczej. Musimy odzyskać szacunek dla kompetencji zawodowych. Chodzi też o przeciwdziałanie dumpingowi socjalnemu – alarmuje Raymond Johansen, sekretarz AP.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!