Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Zapomniałem/am złożyć zeznanie podatkowe. Co teraz?

Zapomniałem/am złożyć zeznanie podatkowe. Co teraz?

Zatrudnieni, dla których Polska jest centrum interesów życiowych lub przebywają tu ponad 183 dni w ciągu roku, powinni do 30 kwietnia rozliczyć się z zeszłorocznych przychodów. Tłumaczymy co zrobić w sytuacji, kiedy nie udało nam się spełnić tego obowiązku.

Obowiązek złożenia zeznania w Polsce mają pracownicy spełniający powyższe warunki bez względu na to, czy dochody otrzymują w Polsce, czy zagranicy. Rozliczenie podatkowe w Polsce to zazwyczaj także warunek konieczny do złożenia zeznania podatkowego w takich krajach jak Niemcy, Anglia czy Holandia. Nawet jeżeli przychód był zerowy, należy to potwierdzić w Urzędzie Skarbowym w Polsce.

Niestety zdarza się, że z przyczyn losowych rozliczenie podatkowe nie jest złożone w odpowiednim terminie, czyli do końca kwietnia. Nie należy się wtedy załamywać, istnieje bowiem sposób na uniknięcie kary. Najłatwiej będzie to zrobić osobom, które składają opóźnioną deklarację podatkową po raz pierwszy. W takich sytuacjach wraz z zeznaniem podatkowym należy dostarczyć do urzędu pismo w formie „czynego żalu”, które poinformuje urząd o tym, że spóźniliśmy się ze złożeniem zeznania, jednak pragniemy naprawić swój błąd. Jeżeli według zeznania podatkowego wynika, że mamy niedopłatę podatku, dodatkowo do należy od razu tę zaległość uregulować. Ważne jest, żeby wszystkie dokumenty dotarły do urzędu przed otrzymaniem wezwania podatkowego – wtedy istnieje szansa na uniknięcie kary finansowej.

Niestety złożenie deklaracji podatkowej po terminie uniemożliwia złożenie zeznania wraz z małżonkiem. Nie można wtedy również złożyć zeznania z samotnie wychowywanym dzieckiem. Na szczęście po terminie nadal można korzystać z ulg podatkowych.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!