Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Zamknięcie działalności gospodarczej w Niemczech? Krótki poradnik.

Zamknięcie działalności gospodarczej w Niemczech? Krótki poradnik.

Zamknięcie działalności gospodarczej, szczególnie w czasach pandemii, to nie tylko problem pojawiający się w Polsce. Jak wygląda procedura zamknięcia działalności w Niemczech?

Działalność gospodarcza prowadzona przez podatnika w Niemczech, musi być zarejestrowana w urzędzie. Podobnie, jeżeli chcemy ją zamknąć, musimy poinformować o tym urząd. Zamknięcie działalności gospodarczej w Niemczech, czyli jej wyrejestrowanie, będzie konsekwencją pewnych sytuacji. Jakich?

  •  przeniesienie działalności związane z przeprowadzką
  •  wystąpienie ze spółki osobowej
  •  chęć zakończenia działalności, bez możliwości kontynuowania

 

Gewerbe, czyli działalność gospodarcza w Niemczech należy zamknąć w tym urzędzie, w którym ją zakładaliśmy. Możemy to zrobić w każdym momencie, niezależnie od pory miesiąca czy roku. Należy jednak pamiętać, że oficjalnie firma przestaje istnieć wraz z datą podpisania dokumentów przez urzędnika. Nie musicie martwić się Urzędem Skarbowym, bo ten otrzyma już informację z urzędu, w którym załatwialiście sprawę.

 

Uwaga! Zamknięcie działalności gospodarczej w Niemczech nie jest darmowe. Za taką czynność będziecie musieli zapłacić około 25€, w zależności od landu.

 

Kilka przydatnych rad

Pamiętajcie, że jeżeli wasza firma do tej pory działała sprawnie, to z pewnością nawiązaliście różne umowy, które Was zobowiązały do pewnych rzeczy. Nie możecie zapomnieć rozwiązaniu wszystkich umów, które były zawarte na firmę. Może to dotyczyć, chociażby telefonów służbowych. 

Jeżeli chcecie zamknąć Gewerbe w Niemczech, to niezbędny będzie Wam formularz zamknięcia działalności. Z pewnością znajdziecie go na stronie urzędu. Postarajcie się większość wypełnić w domu, tak aby formalności w urzędzie trwały jak najkrócej.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!