Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Wysokie temperatury i susza – nowy problem Holandii

Wysokie temperatury i susza – nowy problem Holandii

Wielu mieszkańców krajów europejskich cierpi ze względu na wysokie temperatury i zmienną pogodę. Upały panują nie tylko w Polsce, ale również w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Grecji czy Francji. Pojawiające się ostatnio pożary niszczą miasta i obciążają służby pożarne. Duży problem mają również rolnicy.

Ze względu na pogodę z ogromną suszą, największą od 42 lat zmaga się obecnie na przykład Holandia, która z uwagi na swoje położenie geograficzne zazwyczaj nie musiała na nią narzekać. Przez ostatnie lata nie obserwowano tu tak potężnych upałów jak teraz. Niestety mają one wpływ na uprawy. Stan gleb w kraju tulipanów pozostawia obecnie wiele do życzenia – pola są wysuszone, co sprawia, że rośliny nie mają odpowiednich warunków do wzrostu. Wielu rolników i sadowników musi przez to zużywać więcej wody do ich podlewania. Z pewnością wpłynie to na ceny produktów spożywczych, które w związku z mało sprzyjającymi warunkami uprawnymi wzrosną.

Problem upałów dotyczy oczywiście nie tylko właścicieli pól i sadów. Jest on dotkliwy głównie dla osób, które spędzają na nich wiele czasu, czyli pracowników zatrudnionych przy zbieraniu upraw. Muszą oni pamiętać o odpowiedniej ochronie skóry, głowy oraz zwiększonym nawadnianiu organizmu. Należy pamiętać, że szczególnie w takich warunkach pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikom nieograniczoną ilość darmowej wody do picia. W wypadku gdy tak nie jest, nie warto ryzykować utraty zdrowia i zgłaszać zastrzeżenia pracodawcom, a jeżeli to nie skutkuje złożyć skargę do inspekcji pracy.

 

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!