Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Wybory w Holandii: Polacy popierają Wildersa

Wybory w Holandii: Polacy popierają Wildersa

W 2012 roku za sprawą Geerta Wildersa powstał portal, który miał służyć Holendrom do składania skarg na polskich imigrantów. Cel holenderskiego polityka nie został jednak osiągnięty, gdyż Polacy wśród Holendrów mają bardzo dobrą opinie i są uważani za ludzi pracowitych i rzetelnych. Mimo tego podczas obecnej kampanii wyborczej to właśnie Wilders ma największe poparcie wśród Polaków w Holandii.

 Wiele wskazuje na to, że Holandia i Polska to kraje, które po prostu się lubią. Holendrzy chętnie przyjeżdżają na wakacje nad Wisłę, a Polacy poszukują pracy w Holandii. Są tam postrzegani bardzo pozytywnie, co wynika z coraz większej znajomości naszego kraju.

 Podczas kampanii wyborczej Polacy nie byli ani razu atakowani przez Geerta Wildersa, jak sami twierdzą – Wilders się uspokoił – . Jest on jednak znany z rozniecania konfliktów i skutecznemu wykorzystaniu wszelkich incydentów niekorzystnych dla poszczególnych grup społecznych. Jeżeli wygra wybory, w Holandii może znów zapanować antyeuropejski nastrój. Mimo to ma on poparcie wśród Polaków.

 Jest to uwarunkowane antyislamską retoryką Wildersa. Polacy mieszkający w pobliżu dzielnic muzułmańskich dostrzegają jak duży mają imigranci problem z asymilacją. Dostrzegają różnice kulturowe oraz niebezpieczeństwo, jakie związane jest z życiem w pobliżu Muzułmanów. Popierając Wildersa, akceptują  jednocześnie jego antyislamskie idee, jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że jego wybór będzie także niekorzystny dla Polaków mieszkających w Holandii.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!