Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Wszystko o ubezpieczeniu na życie w Niemczech

Wszystko o ubezpieczeniu na życie w Niemczech

Można powiedzieć, że w ubezpieczenie na życie w Niemczech stanowi swojego rodzaju połączenie oszczędności emerytalnych z zabezpieczeniem rodziny. Można jednak wymienić kilka rodzajów takiego ubezpieczenia. Powstały one ze względu na odbiorców ubezpieczenia. Stworzone zostały następujące opcje: 

Ubezpieczenie na życie dla pracowników zatrudnionych w ramach umowy o pracę w Niemczech - często ubezpieczenie na życie jest traktowane przez pracowników, którzy są zatrudnieni w ramach umowy o pracę, jako dodatek do ustawowej emerytury. 

Ubezpieczenie na życie dla osób posiadających własną działalność gospodarczą na terenie Niemiec - najczęściej osoby prowadzące firmę nie opłacają składek ustawowych. Wobec tego muszą oni odkładać na emeryturę na własną rękę. Takie kapitałowe ubezpieczenie na życie zapewni emeryturę czy bezpieczeństwo rodziny. 

Ubezpieczenie na życie dla osób należących do młodych rodzin w Niemczeh - tu najczęściej wykorzystywana jest terminowa polisa na życie. Jest ona korzystna w przypadku śmierci żywiciela rodziny. 


Uwaga! Ubezpieczenie na życie z reguły będzie wypłacone w jednej transzy. Jeżeli jednak wiemy, że ta forma nie do końca nam odpowiada, możemy wnioskować o ratalną wypłatę (tak jak emeryturę). 

Warto wspomnieć o tym, że w internecie można znaleźć wyszukiwarki i porównywarki ubezpieczeń na życie w Niemczech. Dzięki temu możecie znaleźć najlepszą i najkorzystniejszą dla siebie wersję takiego ubezpieczenia. Okazuje się, że dużo bardziej opłacalne będzie wyszukanie takiej oferty przez internet niż wybranie się do biura i wybór oferty przez agenta. 


Ważne! Pamiętaj, że jako konsument możesz zrezygnować z podpisanej umowy w ciągu 14 dni. Nie musisz podawać powodu rezygnacji! 

Podatek od ubezpieczenia na życie w Niemczech jest zgodny z naszą stawką podatkową. Takie zasady obowiązują od 2005 roku. Taka stawka podatkowa zależy głównie od naszych dochodów. 

 

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!