Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Wspólny posiłek, a po posiłku… wspólne zmywanie

Wspólny posiłek, a po posiłku… wspólne zmywanie

Pomimo tego, że zmywarki są popularnym urządzeniem w Holandii, w wielu domach panuje nadal tradycja wspólnego sprzątania po posiłku.

Holendrzy często jedzą obiady razem, w gronie rodzinnym. Wspólnie jadają małżeństwa oraz rodziny z dziećmi. U stereotypowego Holendra nie warto jednak liczyć na gościnność i zaproszenie na obiad, ponieważ ze względu na oszczędność zazwyczaj u niego w domu dla każdego przydzielona jest porcje jedzenia i dlatego niechętnie dzielą posiłkami z niezapowiadanymi gośćmi nachodzącymi ich w porze obiadowej.

W Holandii ze względu na to, że pomija się kolację i wraca z pracy w późnych godzinach, obiady jada się najwcześniej po godzinie 17. Tradycyjny holenderski obiad składa się z 3 posiłków: zupy, drugiego dania oraz deseru. Najpopularniejszymi zupami podawanymi w Holandii są: rosół, zupa pomidorowa oraz zupa jarzynowa. Na drugie danie serwuje się ziemniaku, ryż, makaron lub frytki polane sosem z dodatkiem mięsa i dużą ilością warzyw. Jako deser w kraju tulipanów serwowany jest budyń, jogurt owocowy lub jeżeli nie ma niczego innego po prostu same owoce, nie można go w żadnym wypadku pominąć!

Posiłki w gronie rodziny kończą się w wielu przypadkach wspólnym zmywaniem małżonków, podczas którego żona myje naczynia w wodzie z płynem do mycia naczyń, a mąż od razu suszy je przecierając ściereczką. Tradycja ta jest na tyle silna, że przez wiele lat po ich wynalezieniu, zmywarki nie były popularnym sprzętem w kuchniach holenderskich rodzin. W wielu domach wciąż praktykuje się tę tradycjię. Po posiłku i wspólnym zmywaniu małżeństwa holenderskie udają się na popołudniowy odpoczynek: oglądanie telewizji, gry planszowe, realizację hobby lub pogawędki przy kawie.

 

 

 

 

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!