Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

WIELKA BRYTANIA | UK: będą odbierać zasiłki!

WIELKA BRYTANIA | UK: będą odbierać zasiłki!

Polacy pracujący na Wyspach mają kolejne powody do zmartwień. Jeśli zostawili swoje dzieci w kraju i pobierają w Wielkiej Brytanii zasiłki rodzinne, muszą liczyć się z ograniczeniem świadczeń. Wszystko na mocy orzeczenia, jakie wydał Europejski Trybunał Sprawiedliwości.

– Odbieranie zasiłków na dzieci pozostające poza granicami Wielkiej Brytanii nie łamie zasady równości wobec prawa – orzekł Trybunał. Przypomnijmy, że wcześniej zaskarżyła je Komisja Europejska argumentując, że w ten sposób dyskryminuje się część obywateli.

 Przeczenie Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości jest znakiem, że sąd przychyla się do dawania krajom członkowskim UE większej swobody w interpretacji unijnych przepisów – powiedział w rozmowie z dziennikarzem „The Guardian” Marley Morris z ośrodka analitycznego IPPR.

W praktyce oznacza to, że pracujący na Wyspach Polacy nie stracą całkowicie zasiłków na dzieci, które zostały w domach. Zostaną one jednak obniżone do wysokości, w jakiej otrzymywaliby świadczenia w kraju, w którym dziecko mieszka. W pierwszej kolejności nowe przepisy będą wprowadzone względem osób, które dopiero będą ubiegały się o przyznanie świadczenia. Wszystkich obejmą od 2020 r.


MarSo

http://pracainauka.pl/aktualnosci/uk-beda-odbierac-zasilki

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!