Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

WIELKA BRYTANIA | Przybywa zwolenników Brexitu

WIELKA BRYTANIA | Przybywa zwolenników Brexitu

Trzy niezależne sondaże wykazały, że rośnie przewaga zwolenników Brexitu. Tym samym, czarny scenariusz dla Polaków pracujących na Wyspach staje się coraz bardziej prawdopodobny.

Według ankiety ICM zwolenników Brexitu jest o 6 proc. więcej niż przeciwników. Z kolei w sondażu przeprowadzonym przez You Gov różnica ta wynosi 4 proc., a wg telewizji ITV – 2 proc.

– Te wyniki są lepsze dla zwolenników Brexitu. Być może to komunikat o skutkach imigracji i wpływie kulturowym przemawia do wyborców. Zawsze był asem w rękawie, trudnym do obrony dla zwolenników pozostania w Unii Europejskiej – napisał na swoim Twitterze prof. Matthew Goodwin z University of Kent.

Wygląda na to, że więcej zwolenników Brexitu jest wśród osób starszych, a także tych, którzy nie śledzą polityki na bieżąco i nie mają wyższego wykształcenia. Za pozostaniem w Unii w większości opowiadają się młodzi, dobrze wykształceni, w większości wyborcy liberalno-lewicowi, śledzący bacznie scenę polityczną – nie tylko brytyjską, ale i światową. Za pozostaniem w Unii głośno opowiada się także premier. Cameron głos za Brexitem nazywa „podłożeniem pomby pod naszą gospodarkę, której lont, co najgorsze, sami podpalamy”.

Przypomnijmy. Referendum w sprawie dalszego członkowstwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej zaplanowano na 23 czerwca.


MarSo

http://pracainauka.pl/aktualnosci/przybywa-zwolennikow-brexitu

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!