Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Wielka Brytania – nowe paszporty

Wielka Brytania – nowe paszporty

Wystąpienie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zostało wstępnie zaplanowane na 4 marca 2019 r. W zawiązku z tym już teraz planowane są zmiany. Jedną z nich jest nowy projekt paszportów, który podobnie jak fakt opuszczenia UE wywołuje wiele skrajnych emocji.

Brexit na pewno przyczyni się do wielu zmian zarówno dla Brytyjczyków, jak i obywateli innych Państw. Zapowiedziane zostały między innymi zmiany w systemie imigracyjnym. Jest to bardzo stresująca informacja dla obecnych i przyszłych imigrantów. Minister do spraw imigracji Brandow Lewis zapewnia jednak, że osoby przebywające obecnie w Anglii nie będą zmuszone do wyjazdu, a po wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zmiany nie będą drastyczne i nie nastąpią gwałtownie. Planowany jest bowiem okres przejściowy, w którym każdy będzie miał możliwość przystosować się do nowych realiów.

Wybór firmy, która zajmie się przygotowaniem projektu i produkcją projektu nowych brytyjskich paszportów – symbolu niezależności Wielkiej Brytanii wywołał kontrowersję. Okazało się, że wykonawcą nie zostanie firma brytyjska. Ustalono, że zajmie się tym francusko-holenderska firma Gemalto. Wybór ten tłumaczony jest oszczędnościami i korzystniejszą ofertą przetargową firmy zagranicznej. Premier Wielkiej Brytanii przyznała, że wybór wiąże się z możliwością zaoszczędzenia aż do 120 milionów funtów. Poza tym wcale nie wyklucza się możliwości produkcji paszportów na Wyspach, ponieważ firma Gelmato ma swoje przedstawicielstwa również tu, między innymi w Hampshire i Loncashire.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!