Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

WIELKA BRYTANIA | Kary za brak brytyjskich rejestracji

WIELKA BRYTANIA | Kary za brak brytyjskich rejestracji

Kilkaset funtów grzywny będą musieli zapłacić kierowcy, którzy przez dłużej niż pół roku będą jeździć po Wyspach samochodem na zagranicznych blachach. To konsekwencje zaostrzenia przepisów dotyczących obowiązku rejestracji takich pojazdów w Zjednoczonym Królestwie. Nowe prawo obowiązuje od 3 listopada.

                Zgodnie z przepisami, każdy kto przyjedzie na Wyspy swoim samochodem musi w ciągu pół roku na zarejestrowanie go. Nie jest to takie proste – bo prócz wypełnienia kilku papierków i uiszczenia 55 Ł za rejestrację, a także opłacenia podatku drogowego, uzyskania certyfikatu MOT, a w niektórych przypadkach zapłacenia także VAT-u, trzeba zmienić licznik z kilometrowego na taki, który pokazuje prędkość w milach, oraz wymienić światła. Dopiero wtedy DVLA wyda brytyjskie tablice rejestracyjne i wyrazi zgodę na wykupienie TAX-u.

                – Te samochody są zagrożeniem na naszych drogach – przekonuje Patrick McLoughlin, minister transportu. – Rząd jest zdeterminowany, aby rozprawić się z zagranicznymi kierowcami, którzy świadomie i notorycznie odmawiają rejestracji pojazdów. Użyjemy wszystkich dostępnych nam informacji i sprawimy, że nasze drogi będą bezpieczne.

                Nie da się ukryć, że sprawa ma także drugie dno – finansowe. Szacuje się, że po drogach Zjednoczonego Królestwa porusza się ok. 350 tys. niezarejestrowanych samochodów z zagranicy. A to oznacza, straty rzędu 60 mln Ł, które nie wpływają do budżetu z tytułu niezapłaconych podatków. Co roku – jak podaje ministerstwo transportu – w DVLA (Driver and Vehicle Licensing Agency) rejestrowanych jest ok. 600 tys. pojazdów z zagranicy.

MarSo

 

http://pracainauka.pl/aktualnosci/kary-za-niezarejestrowanie-samochodow

www.pracainauka.pl

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!