Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Wielka Brytania już mało ciekawa dla Polaków

Wielka Brytania już mało ciekawa dla Polaków

Wielka Brytania od dawna uznawana jest za pożądany kierunek zarobkowy Polaków. Okazuje się jednak, że powoli ulega to zmianie i wielu emigrantów wybiera inne państwa do pracy.

Mówi się, że od momentu ogłoszenia przez Wielką Brytanię Brexitu stopniowo spada liczba pracowników z Unii Europejskiej zainteresowanych wyjazdem do pracy właśnie tam. W jakim stopniu akurat Brexit jest przyczyną tego zjawiska jeszcze nie stwierdzono. Pewne jest za to, że pomimo coraz lepszych warunków pracy oraz rozwijającej się gospodarki spada liczba zatrudnionych z zagranicy.

Statystyki pokazują, że na Wyspach przebywa z roku na rok niemal 100 tysięcy mniej pracowników z innych krajów Unii Europejskiej. Dotyczy to również Polaków. Warto jednak zauważyć, że pomimo tego w Wielkiej Brytanii nadal przebywa niemal 3 miliony obywateli Unii Europejskiej w tym milion obywateli Polski.

Pytanie, jakie zaczęli zadawać sobie osoby wyjeżdżające do pracy to: „Czy opłaca mi się wyjeżdżać właśnie tam?”. Bo jeżeli chodzi o kraj docelowy, w którym chce się zostać na stałe i podjąć pracę zawodową Wielka Brytania jest bardzo atrakcyjnym miejscem, natomiast jeżeli chodzi o wyjazd tylko i wyłącznie w celu zarobkowym, bardziej opłacalne stają się dla Polaków Niemcy.

Polacy, wyjeżdżając do pracy za granicę, na pierwszym miejscu stawiają oczywiście wysokość zarobków. Według badań NBP przeliczając zarobki w różnych krajach Unii, najwięcej można zarobić w Niemczech. Jest to również kraj, do którego Polacy najczęściej sprowadzają na stałe swoje rodziny.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!