Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

WIELKA BRYTANIA | Jakie prawa po Brexicie?

WIELKA BRYTANIA | Jakie prawa po Brexicie?

Szanse na to, że imigranci z Unii Europejskiej po Brexicie będą mogli korzystać z tych samych praw, co przed referendum są znikome – twierdzą eksperci.

 

            Za Brexit, czyli wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zapłacą trzy miliony Europejczyków mieszkających na Wyspach i Brytyjczycy, którzy żyją w krajach Wspólnoty.

            Brytyjski rząd zwleka z udzieleniem zapewnienia imigrantom z Europy, że nadal będą mogli żyć i pracować nad Tamizą. Specjaliści są zdania, że o zapewnieniach nie może być mowy. – To dlatego, że w rządzie niewiele osób wie, co z Brexitem dalej zrobić – twierdzi profesor Alan Vaughan Lowe.

 

            Prawo do pracy, mieszkania, emerytur, głosowania w lokalnych wyborach i opieki zdrowotnej przyznawane jest automatycznie obcokrajowcom z krajów należących do Unii Europejskiej. Które z tych praw zostaną zachowane, na razie trudno powiedzieć, ale na pewno nie wszystkie. Brytyjska minister spraw wewnętrznych Amber Rudd opowiedziała się przykładowo niedawno za wprowadzeniem systemu zezwoleń na pracę w celu kontrolowania imigracji z Unii Europejskiej, idąc w ten sposób za żądaniami zwolenników Brexitu, by zaostrzyć ochronę granic. – Zezwolenia na pracę z pewnością byłyby korzystne – przyznała Rudd jednocześnie jednak dodając, że jej resort bada systemy kontroli imigracji i że żadnej decyzji jeszcze nie podjęto. Jako ścisła sojuszniczka premier Theresy May, Amber Rudd popiera zamiar rządu, by zmniejszyć brytyjską imigrację netto z obecnych 327 tys. do poniżej 100 tys.

mil

 

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!