Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

WIELKA BRYTANIA | Emigracja zarobkowa – tylko 14% Polaków rozważa Wielką Brytanię

WIELKA BRYTANIA  | Emigracja zarobkowa – tylko 14% Polaków rozważa Wielką Brytanię

Wielka Brytania w ostatnich latach była jednym z ważniejszych oraz najczęściej wybieranych kierunków wyjazdu Polaków w celach zarobkowych. Po ostatnich wydarzeniach związanych z wyjściem UK z Unii Europejskiej sytuacja ta uległa wyraźnej zmianie. Wydaje się, że nie jest to już kraj tak bardzo atrakcyjny dla Polaków.

 

W 2015 roku chęć podjęcia pracy w Wielkiej Brytanii wyraziło 24% obywateli naszego kraju. Obecnie jest ich o 14% mniej, jak donosi Work Service „Migracje zarobkowe Polaków V”. Na wyjazd wcześniej decydowały się nie tylko osoby chętne do pozostania w tym kraju na dłużej, ale również pracownicy sezonowi, którzy ze względu na wysoki kurs funta mogli przywieść po dwóch miesiącach pracy bardzo satysfakcjonującą sumę pieniędzy. Dzisiaj, funt nie jest już tak mocny, jak rok czy kilka lat temu. Dla Wielkiej Brytanii jest to jednak szansa na poprawę konkurencyjności cenowej eksportu.

 

Według szacowań Międzynarodowego Funduszu Walutowego, tempo wzrostu PKB Wielkiej Brytanii może zmniejszyć się nawet do 1,1%. W bieżącym roku może dojść do ograniczenia deficytu obrotów bieżących do 3,8% PKB, jednak najprawdopodobniej nastąpi to dopiero za kilka lat, a dokładniej w  2021 roku.

 

Szansa na to, iż funt podrożeje jest niewielka, jednak z wahaniami trzeba się liczyć. Nie będą one jednak na tyle duże, aby brytyjska waluta osiągnęła taką wartość, jaką miała przed Referendum, jakie odbyło się w czerwcu.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!