Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Wielka Brytania – co z funtem?

Wielka Brytania – co z funtem?

Czynników mających wpływ na kursy walut jest wiele. Mają podłoże polityczne i gospodarcze. W związku z tym, po wynikach referendum w Wielkiej Brytanii dotyczącego opuszczenia Unii Europejskiej sprzed dwóch lat, można było się spodziewać, że kurs funta szterlinga się zmieni.

Eksperci przewidywali, że będzie on bardzo niski i obniży rozwój brytyjskiej gospodarki. Pomimo tych drastycznych prognoz, z funtem nie jest jednak najgorzej.  Gospodarka brytyjska nie odczuła przestoju, Okazało się, że w ramach rekompensaty wyjścia z UE, rząd brytyjski bardziej zachęca inwestorów do podjęcia działalności na terenie WB, proponując im atrakcyjne warunki pomimo planowanego opuszczenia UE. Niemniej jednak kurs funta spadł.
Jak przebiegała zmiana?

Pod koniec 2015 r. maksymalny kurs funta przekroczył 6 zł, w połowie 2016 r. wyniósł 5,7 zł i po tym okresie zaczął spadać. Na początku 2017 r., wynosił 5,1 zł, natomiast na początku 2018 r. już tylko 4,7 zł. Obecnie waha się w okolicach 4,8 zł i jest szansa, że będzie szedł w górę. Kurs funta może się  bardzo zmieniać do końca 2018 roku, do kiedy to będą prowadzone ostateczne dyskusje w celu porozumienia między państwami.

Co oznacza niższy kurs funta?

Dla osób pracujących za granica, które utrzymują rodziny w Polsce i przekazują im pieniądze, niski kurs funta oznacza mniejszą kwotę po przewalutowaniu na złotówki. Dla osób, które planują przyjechać do Anglii na wakacje obniżenie kursu funta to dobra wiadomość, ponieważ będą mogli oszczędzić, natomiast dla mieszkańców Wielkiej Brytanii planujących wyjazd do innych krajów lub dokonują zakupów zagranicznych oznacza to wzrost cen.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!