Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Wcześniejsza emerytura w Niemczech. Jak się o nią starać?

Wcześniejsza emerytura w Niemczech. Jak się o nią starać?

Wcześniejsza emerytura w Niemczech. Jak się o nią starać?

Przejście na zwykłą emeryturę w Niemczech wiąże się z ukończeniem przynajmniej 65 roku życia. Co zrobić, żeby przejść na szybszą emeryturę w Niemczech? 

W Niemczech wysokość emerytury zależy od wielu czynników. Między innymi jest to wysokość składek, które opłaca ubezpieczony. Prawdą jest, że niektórzy mogą starać się o wcześniejszą emeryturę i przejść na nią już w wieku 63 lat. Która grupa osób może liczyć na taki przywilej? Z czym będzie się on wiązał? 

Dla wszystkich osób, które chcą przejść na emeryturę przed ukończeniem ustawowego wieku emerytalnego mamy kilka informacji. 

Przede wszystkim osoby, które decydują się na wcześniejszą emeryturę, dzielimy na dwie grupy. Pierwsza z nich to grupa osób, które mogą pochwalić się długim stażem ubezpieczeniowym. Jeżeli ten wynosi przynajmniej 45 lat, to pracownik może iść na wcześniejszą emeryturę.  

Druga grupa osób, to ci, którzy nie spełniają wyżej wspomnianego warunku, ale ich staż ubezpieczeniowy wynosi minimum 35 lat.  Ci jednak muszą się liczyć z dużymi potrąceniami. Przejście na wcześniejszą emeryturę będzie wiązało się z niższym świadczeniem, niż to, które zostałoby przyznane po 65 roku życia. Jeżeli jednak chcecie, aby świadczenie nie było niższe, musicie dowiedzieć się czegoś na temat dopłat, które możecie ewentualnie uiszczać. 

 

Praca na wcześniejszej emeryturze w Niemczech 

Osoby,  które decydują się na przejście na wcześniejszą emeryturę, podejmują się niekiedy niewielkich prac w celu zminimalizowania potrąceń. Prace z sektora Minijob, czyli ta, z której dochód nie przekroczy 450 euro, nie liczą się do składek. 

 

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!