Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Walka ze smogiem w Niemczech. Darmowa komunikacja miejska?

Walka ze smogiem w Niemczech. Darmowa komunikacja miejska?

Smog to problem, z którym boryka się nie tylko Polska. Coraz wyższa świadomość społeczna sprawia, że władze chcą podejmować działania, które wpłyną pozytywnie na jakość powietrza również w Niemczech. Jakie działania zostaną podjęte w walce ze smogiem?

Coraz więcej niemieckich miast testuje darmowe bilety na komunikację miejską aby ograniczyć auta na drogach. Cel jest prosty - poprawić jakość powietrza w miastach. Na razie są to niewielkie kroki, które mają sprawdzić reakcję obywateli. Okazuje się, że ludzie chętnie korzystają z przywileju darmowych przejazdów, ale również stwierdzają, że istotniejsza jest dla nich punktualność i dobre warunki komunikacji miejskiej niż ceny biletów.

Przyczyną, dla której mieszkańcy Niemiec wciąż wybierają samochód zamiast komunikacji miejskiej jest wygoda. Wiedzą, że podróż będzie droższa, ale wybierają to zamiast zatłoczonych i wiecznie spóźnionych autobusów czy pociągów.

Wciąż trwają próby wdrażania nowych pomysłów, które zrewolucjonizowałyby obecny stan rzeczy. Co zrobić, aby ludzie naprawdę chcieli porzucić własne samochody na rzecz środowiska? Kolejne pomysły dotyczą zdecydowanego podniesienia opłat za parkingi w trakcie godzin pracy, a przede wszystkim ciągłe ulepszanie systemu komunikacji miejskiej, co ma nakłonić mieszkańców do zaangażowania się w czystą od smogu planetę.

 

Na tę chwilę można powiedzieć, że młodzi ludzie już nie chcą tak bardzo robić prawa jazdy. To przede wszystkim oni jeżdżą komunikacją miejską i jest im z tym dobrze.

 

Przypominamy, że Niemcy to jeden z krajów, które zostały oskarżone przed Trybunałem Sprawiedliwości o przekraczanie wszelkich norm związanych z zanieczyszczeniem powietrza. Rząd przeznaczył prawie 9 mld euro na podjęcie działań polepszających tę sytuację.

 

 

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!