Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

W poszukiwaniu szybkiego zarobku – praca sezonowa podejmowana za granicą

W poszukiwaniu szybkiego zarobku – praca sezonowa podejmowana za granicą

Rozpoczął się sezon, w którym wzrasta zapotrzebowanie na dodatkowe ręce do pracy. Wielu Polaków decyduje się na wyjazd do pracy zagranicą. Na co powinni uważać?

Wraz z pojawieniem się wiosny i pobudzeniem do życia przyrody zwiększa się za granicą zapotrzebowanie na tzw. pracowników sezonowych. Najwięcej ofert pracy można znaleźć w okresie wiosenno-letnim w takich sektorach jak rolnictwo, turystyka, handel, praca w fabrykach, budownictwo, gastronomia i hotelarstwo. Większość ofert w okresie wakacyjnym kierowana jest więc do pracowników fizycznych, a ich zarobki w przeliczeniu na złote mogą wynosić nawet do 6 tys. zł miesięcznie.

Podjęcie pracy za granicą w okresie wakacyjnym wydaje się szczególnie atrakcyjne dla pełnoletnich uczniów liceum lub technikum oraz studentów, którzy chcą dorobić sobie na wakacje lub dzięki zarobionym przez wakacje pieniądzom móc utrzymać się na studiach. Wśród zatrudnionych nie brakuje jednak osób w innych grupach wiekowych.

Praca sezonowa podejmowana jest zazwyczaj na podstawie umowy o pracę na czas określony, gdy występuje zapotrzebowanie na pracowników np. przy zbiorach i w fabrykach. Może być też podjęta w formie zatrudnienia tymczasowego lub na podstawie umowy zlecenia. Należy pamiętać, że zatrudnienie na umowę o pracę na czas określony musi być potwierdzone pisemnie najpóźniej w dniu rozpoczęcia pracy. W wypadku pracy tymczasowej pracownik powinien otrzymać umowę w przeciągu 2 dni od rozpoczęcia pracy.

Przed wyjazdem do pracy fizycznej należy przygotować się do wielogodzinnej, często męczącej pracy. Nie można jednak zapominać o naszych prawach i obowiązkach. Podstawą jest sprawdzenie legalności agencji pracy oraz pracodawców ogłaszających się w Internecie. Najlepszym pomysłem wydaje się wyjazd do pracy sprawdzonej przez znajomych lub chociaż takiej, która ma wystawione pozytywne opinie. Po przyjeździe za granicę należy zachować ostrożność: trzymać dokumenty i pieniądze w bezpiecznym miejscu, zapoznać się z numerami alarmowymi i miejscami, w których znajdują się placówki dyplomatyczne.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!