Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

W jakich sytuacjach możesz potrzebować pomocy w Holandii? 

W jakich sytuacjach możesz potrzebować pomocy w Holandii? 

Nie zawsze potencjalny pracodawca okazuje się uczciwy, a mieszkanie umówione wcześniej wygląda tak, jak na zdjęciach. To zaledwie przykłady, jednak zawsze należy się liczyć z możliwymi komplikacjami w podróży, nowej pracy, przy podjęciu mieszkania itp. 

Życie za granicą każdorazowo będzie wiązało się ze zmianami dotychczasowych nawyków i przyzwyczajeń. Pojawia się również rozbieżność w mentalności i kulturze. Warto jednak wiedzieć, że są pewne reguły, których nie można przekraczać.


Jak poradzić sobie w niespodziewanych sytuacjach w Holandii?
Mamy dla Was kilka porad.
1. Pośrednik zabrał Wasz dokumenty

Jeśli podejmowaliście pracę poprzez pośrednika pracy, a on wymaga od Was paszportu to najprawdopodobniej macie do czynienia z przestępstwem. Takie sytuacje mogą być szczególnie niebezpieczne ze względu na zorganizowane grupy przestępcze, które zajmują się handlem ludźmi. Jeśli znajdziecie się w takiej sytuacji, koniecznie powiadomcie policję oraz udajcie się do konsulatu. Tam po sprawdzeniu wszystkich danych, konsul RP będzie mógł wystawić tymczasowy dokument na powrót do domu.

Nie wolno godzić się na dobrowolne przekazanie dokumentów tożsamości komukolwiek. Żaden pracodawca nie może od Was tego wymagać.

 

2. Skradziono Wam dokumenty

Utrata dokumentów to sytuacja, w której jedyną pomocą może okazać się konsulat RP. Na miejscu konsul sprawdzi Waszą tożsamość i pomoże uzyskać tymczasowy dokument.

  

3. Pracodawca nie wypłaca należnego wynagrodzenia lub wypłaca kwotę niezgodną z umową

W takiej sytuacji warto zgłosić się do agencji pracy, z którą została podpisana umowa. W ich stronę możecie zwrócić się z roszczeniami. Może się zdarzyć, że to nie pomoże - wtedy możecie pozwać pracodawcę w miejscowym Sądzie Pracy.

 

4. Pośrednik nie chcę podpisać umowy

Po prostu nie wyrażajcie na to zgody. Jeśli podejmiecie się pracy, musicie podpisać umowę, zanim ją zaczniecie. Nielegalna praca może dostarczyć Wam wielu nieprzyjemności.

 

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!