Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Uważaj na oszustów!

Uważaj na oszustów!

 

WIELKA BRYTANIA | Pracowałeś lub pracujesz na Wyspach i starasz się o zwrot podatku? Uważaj na grasujących w internecie oszustów, którzy podszywają się pod HM Revenue and Customs.

Jeżeli na twoją skrzynkę e-mail trafi wiadomość z prośbą o podanie danych osobowych, numeru konta lub potwierdzenie personaliów za pomocą linka, bądź ostrożny. Możesz być pewien, że w ten sposób oszuści usiłują wyłudzić od ciebie informacje. Niech cię nie zwiedzie logo HMRC, jakim opatrzona będzie korespondencja. W takiej sytuacji absolutnie nie kontaktuj się z nadawcą maila. Prześlij go na adres phishing@hmrc.gsi.gov.uk, dzięki temu pomożesz urzędowi podatkowemu w zidentyfikowaniu oszustów.

HM Revenue and Customs ostrzega, że korespondencja rozsyłana przez oszustów do złudzenia przypomina tą z HMRC. Jednak urząd zazwyczaj nie kontaktuje się z podatnikami drogą mailową (bywają jednak wyjątki). Twoją czujność powinny wzbudzić przede wszystkim maile, w których nadawca nie zwraca się do ciebie z imienia i nazwiska, a oczekuje, że to ty podasz mu swoje dane.

 

 

Źródło: "Praca i nauka za granicą", wyd. nr 159 (22.02-07.03.2010)

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!