Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Ubezpieczenie na życie w Niemczech - co musisz wiedzieć?

Ubezpieczenie na życie w Niemczech - co musisz wiedzieć?

Ubezpieczenie na życie w Niemczech, czyli forma oszczędności na rzecz emerytury. Jest także zabezpieczeniem dla rodziny ubezpieczonego. Co to znaczy?

Niemieckie ubezpieczenie na życie jest połączeniem dwóch niezwykle ważnych elementów. Przede wszystkim stanowi formę emerytury, ale w przypadku śmierci ubezpieczonego, zabezpieczy finansowo jego rodzinę.

W Niemczech wyróżniamy kilka rodzajów ubezpieczenia na życie. Są one zależne od aktualnej sytuacji życiowej ubezpieczonych. W ofercie są:

 

1. Niemieckie ubezpieczenie na życie dla osób mających umowę o pracę

Kapitallebensversicherung, czyli kapitałowe ubezpieczenie na życie w Niemczech stanowi dodatek do narzuconego z góry ubezpieczenia emerytalnego, które i tak jest opłacane z tytułu stosunku pracy, jednak tu chodzi głównie o emeryturę. Dodatkowe ubezpieczenie na życie jest ważne w przypadku chęci zabezpieczenia rodziny na wypadek ewentualnej śmierci.

 

2. Niemieckie ubezpieczenie na życie dla osób samozatrudnionych

Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą raczej nie odprowadzają składek na tzw. ustawowe ubezpieczenie emerytalne w Niemczech, dlatego muszą myśleć o innej formie zabezpieczenia. Prywatne ubezpieczenie na życie oferuje takim osobom zarówno godną emeryturę, jak i zabezpieczenie rodziny w przypadku śmierci ubezpieczonego. Samozatrudnieni nie mają innej możliwości, jak samodzielne zajęcie się tą sprawą.

 

3. Niemieckie ubezpieczenie na życie dla młodych rodzin

W tym przypadku najkorzystniejsza będzie terminowe ubezpieczenie na życie w Niemczech. Zabezpiecza rodzinę w przypadku śmierci głównego żywiciela rodziny i ma stosunkowo niskie raty.

 

Ubezpieczenie na życie w Niemczech - wypłata

Wypłata ubezpieczenia na życie w Niemczech jest możliwa w chwili, która jest jasno określona w umowie o ubezpieczenie. Zwykle po upływie jakiegoś czasu ubezpieczony ma możliwość wypłaty (na przykład przy osiągnięciu wieku emerytalnego w Niemczech). Wtedy ubezpieczony pobiera większą kwotę lub decyduje się na emeryturę w comiesięcznych ratach.

 Ważne! Kwoty z ubezpieczeń zawartych po 2005 roku są opodatkowane zgodnie z aktualnymi stawkami.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!