Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Trzy funty za godzinę

Trzy funty za godzinę

Brytyjskie fabryki wykorzystują pracowników płacąc 3 funty za godzinę za szycie odzieży dla markowych sieci.

 

 Sprawa wyszła na jaw po tym, jak stacja telewizyjna Channel 4 wysłała do fabryk swojego reportera, udającego pracownika. W trzech szwalniach na terenie Leicester nowemu pracownikowi zaproponowano mniej niż połowę najniższej krajowej stawki. W Fashion Square Ltd, która wykonuje ubrania dla marki River Island, mężczyzna otrzymywał 3 funty na godzinę za pakowanie ubrań. Kiedy zapytał, dlaczego zarabia tak mało, usłyszał, że firma musi sprzedawać tanio odzież, aby móc konkurować z Chinami czy Bangladeszem. Firma oficjalnie nie przyznaje, że wypłaca pracownikom stawki niższe od ustawowych.

 Reporter pod koniec ubiegłego roku zatrudnił się także w innym zakładzie szyjącym bluzy dla New Look. Otrzymywał 3,50 funta na godzinę. Ta stawka przekładała się na 110 funtów tygodniowo.

– New Look stara się szanować i poprawiać warunki pracy w naszych oddziałach i fabrykach dostarczających odzież. Tym bardziej martwi nas ta informacja - napisali w oświadczeniu przedstawiciele popularnej na Wyspach marki. Z kolei rzecznik River Island zapewnił, że po tym, jak Fashion Square nie przeszedł dwóch audytów, firma zerwała z nią kontrakt.

 

 

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!