Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Świąteczne tradycje - czym różnimy się od Niemiec, Holandii i Anglii?

Świąteczne tradycje - czym różnimy się od Niemiec, Holandii i Anglii?

Tradycje świąteczne w Niemczech

Mimo wielu podobieństw co do obchodzenia świąt, można zauważyć znaczące różnice. Niemcy układają świąteczne prezenty na środku stołu i nie mają w swojej tradycji dzielenia się opłatkiem, a przed kolacją wigilijną zapalają świeczkę na choince. Skoro o choince mowa, Niemcy stawiają ją w swoich wnętrzach już na kilka tygodni przed świętami. Może nas to dziwić, ale nasi sąsiedzi nie oczekują „nieznajomego gościa”, dodatkowe nakrycie stołu nie należy do ich tradycji, ale w tym miejscu pojawia się zwyczaj, który jest nam obcy. Pod talerzem każdego domownika można znaleźć symboliczny pieniążek, który ma wróżyć szczęście na następny rok.

Tradycje świąteczne w Holandii

Holandia, jak wiele innych krajów europejskich powiela nasze tradycje, ale również tu znajdziemy, niekiedy zaskakujące, różnice. Pierwsza z nich to fakt, że Holendrzy świętują jedynie pierwszy oraz drugi dzień świąt. Próżno szukać wystawnej kolacji w Wigilię Bożego Narodzenia. Kolejnym zaskoczeniem może okazać się fakt, że dzieci otrzymują prezenty jedynie 6 grudnia, chociaż ta tradycja zaczyna się powoli zacierać i wiele rodzin zaczyna praktykować kupowanie prezentów dzieciom również na święta. Holendrzy zawracają szczególną uwagę na spokój, który ma towarzyszyć w ten wyjątkowy czas.

Tradycje świąteczne w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania to kolejne z miejsc, w których 24 grudnia to zupełnie normalny dzień. Świętowanie rozpoczyna się dzień później. Co ciekawe, obiad świąteczny bardzo często jest organizowany w restauracji, co z naszej perspektywy może wydawać się nieco dziwne. Brytyjczycy ozdabiają domy i stawiają choinki już w połowie listopada, ale po sylwestrze wszystko znika. Głównym daniem podanym na świąteczny stół jest nadziewany indyk. Brytyjczycy nie dzielą się także opłatkiem, a prezenty znajdują oni w świątecznych skarpetach zawieszonych na kominku lub położonych pod choinką (jeśli są duże). Każdy prezent jest otwierany, tak aby każdy mógł go podziwiać. Cały rytuał odbywa się w trakcie picia słynnej angielskiej herbaty.

 

Teraz już wiecie czym różnimy się od innych w świątecznych zwyczajach. Pozostało nam jedynie ŻYCZYĆ WAM SPOKOJNYCH, WESOŁYCH ŚWIĄT, SPĘDZONYCH W GRONIE NAJBLIŻSZYCH :)

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!