Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Studia za granicą? Najlepiej w USA lub Wielkiej Brytanii

Studia za granicą? Najlepiej w USA lub Wielkiej Brytanii

Studia to nie tylko czas zdobywania wiedzy, ale okres, w którym dowiadujemy się więcej o samym sobie oraz zapoznajemy się z tym, co świat ma nam do zaoferowania. Międzynarodowe doświadczenie zdobyte w czasie studiów jest wysoko cenione przez potencjalnych pracodawców.

W naszym kraju studia na zagranicznych uczelniach nie cieszą się raczej dużą popularnością, a największą z barier są koszty. Rodzice studentów doceniają jednak korzyści płynące z międzynarodowej edukacji: kompetencje językowe, doświadczenie zawodowe oraz kulturalne, a także obycie w świecie

Z raportów na temat edukacji przygotowanych przez HSBC wynika, że według 68 proc. rodziców ich potomstwo będzie miało dobre zarobki, a w znalezieniu zatrudnienia pomocne może być ukończenie zagranicznej uczelni. Z tego powodu coraz częściej młodzi ludzie decydują się na prestiżowe uniwersytety poza granicami obecnie zamieszkanego kraju.

Prawie połowa z rodziców (47 proc.) wytypowałaby dla swojego dziecka edukację w Stanach Zjednoczonych. Niewiele mniej rodziców zdecydowałoby się na Australię (40 proc.) i Wielką Brytanię (38 proc.). Nie tak dużą popularnością cieszą się azjatyckie uczelnie - najczęściej typowanymi są japońskie (14 proc.)

Studia za granicą zwykle stanowią problem dla domowych finansów. W Stanach Zjednoczonych jest to wydatek rzędu 20 tys. zł, w Anglii ponad 9 tys. zł. To właśnie wysokość kosztów jest najczęstszą przeszkodą w podjęciu decyzji o edukacji za granicą.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!