Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Rozliczenie dochodów zagranicznych w Polsce

Rozliczenie dochodów zagranicznych w Polsce

Wielkimi krokami zbliża się data końcowa dla rozliczenia podatku w Polsce. Jeżeli ktoś z Państwa jeszcze tego nie uczynił, radzimy się pośpieszyć! Czas jest do 30 kwietnia. Prosimy również pamiętać o uwzględnieniu dochodów z zagranicy, jeżeli takie wystąpiły.

Praca za granicą nie zwalnia z rozliczenia podatku w Polsce. Jeżeli dana osoba posiada polską rezydenturę podatkową, musi rozliczyć się z podatku w Polsce, a w rozliczeniu rocznym wykazać również dochód z zagranicy. Przypominamy, że polskim rezydentem podatkowym jest osoba, która posiada miejsce zamieszkania w Polsce (Polska jest krajem prowadzenia interesów życiowych) lub taka, która przebywa tu więcej niż 183 dni w roku. Jeżeli zmianie ulegnie rezydentura podatkowa, naturalnie obowiązek rozliczenia w Polsce z dochodów zagranicznych przestaje obowiązywać.

Dla osób pracujących na stałe za granicą i nieosiągających dochodu w Polsce sprawa jest prosta – w Polsce należy złożyć pit 0, a rozliczenie podatkowe złożyć za granicą.

W przypadku osób, które podejmują za granicą jedynie pracę sezonową, a poza nią osiągają dochód w Polsce, sprawa się komplikuje. Należy wtedy zapoznać się z przepisami prawa, a konkretnie z umowami o unikaniu podwójnego opodatkowania i według nich rozliczyć się w Polsce. Najczęściej rozliczenie następuje poprzez wypełnienie dokumentu PIT-36 z załącznikiem ZG. Na podstawie tego niego należy rozliczyć się później również z dochodów zagranicznych.

Rozliczenie za granicą jest obowiązkowe dla osób, które otrzymały wezwanie do rozliczenia (w wypadku jego zignorowania naliczone mogą zostać kary pieniężne) lub takich, które posiadają rezydenturę zagraniczną.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!