Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Reklamacja towarów w Niemczech

Reklamacja towarów w Niemczech

Podobnie jak w Polsce, w Niemczech każdy konsument ma prawo do tego, aby zakupić w pełni wartościowy produkt. Kiedy zatem jest on uszkodzony i niepełnowartościowy, klientowi należy się możliwość złożenia reklamacji. Co trzeba zrobić i posiadać, aby móc złożyć reklamację w Niemczech?  

Prawo do zgłoszenia wad wynika z niemieckiego kodeksu cywilnego, a konkretnie jego dwóch paragrafów - 437 i 438. Będzie to odwołanie do prawa gwarancji. Jeżeli warunki z zapisów będą spełnione, to osoba kupująca może zwrócić się do sprzedającego o naprawdę, wyminę lub zwrot pieniędzy za wadliwy towar. Może również wnioskować o odszkodowanie. 

  

Czym jest Gewährleistung? 

 

Gewährleistung, czyli niemiecka rękojmia. 

Niemieckie prawo zakłada, że do dwóch lat od momentu sprzedaży produktu, można udowodnić sprzedawcy wadliwość w momencie sprzedania. Co więcej, do sześciu miesięcy od zakupu, kupujący nie musi nawet udowadniać sprzedającemu, że produkt był wadliwy. Po prostu,  jeżeli kupujący zgłasza wody do sześciu miesięcy od zakupu towaru, z góry zakłada się, że był on wadliwy od początku.

 

Czym jest Garantie? 

 

Garantie to oczywiście gwarancja, a niemieccy sprzedawcy mogą ustanowić taką właśnie gwarancje na swoje produkty. W tym przypadku firmy same regulują długość i zapisy w gwarancji, ale jeżeli tylko chcą, mogą stworzyć gwarancję dla swoich klientów.  

 

W jakich sytuacjach możemy złożyć reklamację towarów w Niemczech? 

 

  • uszkodzony towar
  • brakujące elementy zestawu
  • nie spełnia założonych funkcji 
  • jest nieużyteczny

 

Uwaga! Czy Spotkaliście się kiedyś z sytuacją, w której sprzedawca powiedział Wam, że promocyjne produkty nie podlegają reklamacji? Taka sytuacja nie może mieć miejsca. Zawsze i wszędzie wadliwe produkty możemy reklamować.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!