Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Przyjemnie nad morzem? W Wielkiej Brytanii na pewno nie z mewami!

Przyjemnie nad morzem? W Wielkiej Brytanii na pewno nie z mewami!

Większość z nas morze kojarzy zapewne z wypoczynkiem, falami, pięknym widokiem oraz mewami. Tych ostatnich w Polsce nie jest jakoś nadzwyczajnie dużo i stanowią raczej atrakcję niż zagrożenie. Duży problem z mewami mają natomiast Anglicy.

W Wielkiej Brytanii ptaki morskie już dawno przestały przejmować się zagrożeniem ze strony ludzi. Aby zdobyć pożywienie, są nawet w stanie zaatakować. Zdarza się, że ptaki podlatują do ludzi i wyrywają im jedzenie, czasem nawet prosto z ust. Jest to niesamowicie niebezpiecznie, w związku z czym przebywając nad morzem w Wielkiej Brytanii warto zachować środki bezpieczeństwa, zwracać uwagę na to, co dzieje się dookoła i… nie afiszować się zbytnio ze swoim pożywieniem, aby nie kusić mew.

Ogromny hałas, kradzież jedzenia ze śmietników i stolików restauracyjnych, odchody na ulicach i samochodach – z tym właśnie muszą zmagać się Brytyjczycy z nadmorskich miejscowości. Ostatnio zdarzyło się nawet, że stado mew zaatakowało kobietę!

 Jaki jest z tego wszystkiego wniosek? Przebywając na Wyspach i udając się nad morze lepiej nie dokarmiać mew i omijać je szerokim łukiem. Oczywiście nie wszyscy pozostają bierni i widząc zagrożenie ze strony zwierząt sami je atakują, pomimo tego, że są one pod ochroną. Są one tu podobnie nielubiane jak gołębie w Polsce. Takie działania z pewnością odstraszają na chwilę mewy, ale niestety nigdy nie wiadomo na jak długo.

Pamiętajmy, że najważniejszą zasadą jest niedokarmianie nadmorskich ptaków i nieoswajanie ich do życia w środowisku ludzkim!


Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!