Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Prowadzisz własną działalność w Holandii? Najważniejsze informacje w 2021 roku!

Prowadzisz własną działalność w Holandii? Najważniejsze informacje w 2021 roku!

Własna działalność gospodarcza w Holandii, to dość popularna forma pracy. Osoby pracujące właśnie w ten sposób, na własny rachunek, nazywamy zzp`ers. Firma jednoosobowa w Holandii opłaca się wielu osobom, dlatego często również Polacy na emigracji podejmują się takiego wyzwania.

W tym roku podczas Prinsjesdag zostało ogłoszone kilka istotnych spraw, które dziś przekazujemy Wam.

  • Podatek dochodowy

Jedną z ważniejszych informacji dla osób prowadzących działalność gospodarczą w Holandii jest ta, o obniżeniu podatku dochodowego. Wiąże się to przede wszystkim ze zmianą progów podatkowych. Kwota dochodów do 68.507 euro będzie podlegała stawce w wysokości 37,1 %. Do tej pory było to 37,35 %. Ci, których dochód będzie wyższy od wspomnianej kwoty, będą regulować koszty wg. dotychczasowej stawki - 49,5 %.W tym miejscu warto wspomnieć, że zarówno ogólna ulga podatkowa, jak i ulgi przynależne przy współpracownikach nieco wzrosną.

 

  • Jaka kwota aktywów będzie wolna od podatku?

W roku poprzednim była to kwota lekko przewyższająca 30 000, w tym roku możemy liczyć na 50 000 euro, a z kolei w przypadku partnerów 100 000 euro. Jeżeli kwoty aktywów przekroczą ww. wartości, to będą opodatkowane - w 2021 roku to 31%.

 

  • Obniżka specjalnego dodatku dla osób prowadzących działalność gospodarczą na własny rachunek

Dodatek przeznaczony dla zzp został obniżony i w 2021 roku wyniesie 3.670 euro. Każdy kto wie, jakie są koszty prowadzenia działalności w Holandii, nie ucieszy się, wiedząc, że do 2036 roku będzie to jedynie połowa tej kwoty. Nie da się ukryć, że ulgi dla firm w Holandii cieszą się dużym zainteresowaniem.

 

  • Inwestowanie w ekologię, czyli dotacje na źródła zielonej energii

Taka dotacja będzie funkcjonowała do roku 2030 w Holandii. Dotyczy ona paneli fotowoltaicznych, pompa ciepła itp.

 

  • Pracownicy w służbie zdrowia

W Holandii wszyscy pracownicy służby zdrowia otrzymają jednorazową premię w wysokości 500 euro netto. Okazuje się, że także Ci, którzy pracują na własny rachunek w ww. instytucjach, również załapią się na premię. Jest jedno ale - aby dostać premię, nie można zarabiać więcej niż dwu krotność średniego wynagrodzenia w służbie zdrowia.

 

  • Nieruchomości, a podatek transferowy

W odróżnieniu od osób prywatnych, na zakup nieruchomości w celach inwestycyjnych bądź komercyjnych będzie nałożony podatek transferowy. W tym roku został on podniesiony z 6 do 8 %.

 

UWAGA! Takiemu podatkowi podlega też domek letniskowy!

  

Jeżeli zastanawiacie się jak otworzyć własną działalność w Holandii, to koniecznie śledźcie nasz profil - niebawem powstanie wpis na ten temat!#własnadziałalnośćholandia

 

 

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!