Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Prawo jazdy w Holandii. Niewielkie zmiany w egzaminie praktycznym

Prawo jazdy w Holandii. Niewielkie zmiany w egzaminie praktycznym

O prawo jazdy kategorii B w Holandii można się ubiegać od 17 roku życia. Oznacza to, że do kursu można przystąpić już w połowie 16. Dodatkowym wymogiem przy zdaniu egzaminu przed osiągnięciem pełnoletności jest jazda z pasażerem posiadającym prawo jazdy od minimum 5 lat, która ukończyła 27 lat oraz wyrobienie dokumentu „begeleiderspas” (jego wyrobienie to koszt 35 euro).

Koszt holenderskiego kursu na prawo jazdy to średnio 2 tys. euro w zależności od rodzaju wykupionego pakietu, a cena godziny jazdy dodatkowej wynosi 35-55 euro. Każda szkoła jazdy może zaproponować inną ofertę, jednak najpopularniejszą jest około 20 godzin teorii (zazwyczaj w formie kursu internetowego) i 40 godzin praktyki i egzamin próbny. Do tego można się spotkać z gwarancją opłacenia przez szkołę jazdy egzaminu oraz ewentualnego egzaminu poprawkowego.

Istotną informacją dla osób przebywających w Holandii i planujących wyrobić tu dokument prawa jazdy jest to, że planowane są zmiany w praktycznej części egzaminu. Według nowych zasad osoba egzaminująca będzie  miała możliwość zakończenia egzaminu po stworzeniu przez zdającego zagrożenia na drodze lub braku kontroli nad pojazdem świadczącym o nieodpowiednim przygotowaniu do roli kierowcy. Możliwe jest też wydłużenie przerwy między kolejnymi egzaminami do 1,5 miesiąca.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!