Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Praca za granicą, a tęsknota za rodziną

Emigracja a tęsknota

Tęsknota za bliskimi w trakcie pobytu w innym kraju jest dotkliwa dla obu stron, zarówno osoby wyjeżdżającej do pracy, jak i jego rodziny, która zostaje w ojczyźnie. Mimo że tęsknota jest obustronna, to okazuje się, że osoba, która wyjeżdża w nowe miejsce, poznaje nowych współpracowników i jednocześnie opuszcza swoją rodzinę, jest znacznie bardziej narażona na stany depresyjne i utratę motywacji do pracy.

Czas rozłąki nie jest łatwy, dlatego już przed wyjazdem warto wyznaczyć sobie cele, które będą minimalizować przytłaczające uczucie tęsknoty za bliskimi, będąc za granicą.

 

Jak sobie poradzić z tęsknotą za bliskimi będąc na obczyźnie? Kilka sprawdzonych sposobów!

 

Twój cel

Często, kiedy zaczynamy myśleć o tęsknocie za bliskimi, będąc w pracy za granicą, tracimy z pola widzenia cel, który postawiliśmy sobie przed wyjazdem. Zwykle podejmując pracę za granicą mamy określony cel, którego osiągniecie pozwoli nam wrócić do rodziny. Warto o tym pamiętać, kiedy dopada nas smutek związany z rozłąką. Wszystko zależy od Twojego nastawienia. W końcu możesz czas rozłąki przeżyć w smutku lub motywacji i poznawaniu nowej kultury i ludzi.

 

Samotność jako wybór

rNie stawiaj na samotność. W ten sposób łatwiej wprawić się w stan potężnej tęsknoty za bliskimi. Pamiętaj, że wyjazd do pracy za granicę ma być przygodą, która ubarwi Twoje życie. Nie bój się poznawać ludzi, być może właśnie tam znajdziesz przyjaciela na całe życie! Czasem nie spodziewamy się, jak inni mogą być nam przychylni, dlatego nie zakładaj z góry, że np. Niemcy są aroganccy i w tym kraju na pewno nie znajdziesz znajomych. To mit, który dziś obalamy. Jeżeli dzieli Cię bariera językowa, to i tak zapewne w pracy poznasz swoich rodaków, z którymi miło będzie spędzić czas również po pracy.

Uwaga! Tak samo jak w Polsce, w innych krajach możesz realizować swoje hobby! Lubisz grać w piłkę nożną, chodzisz na siłownię lub masz jakiekolwiek inne zainteresowanie? Poszukaj grup, które działają w tym zakresie w okolicy i dołącz!

 

Nowe umiejętności

Czas, który możesz spędzić w łóżku, rozmyślając nad tęsknotą, przekuj w coś dobrego i rozwojowego. Kiedy nie mamy czasu, nie myślimy zbyt dużo o smutny h rzeczach. Być może Twój pobyt za granicą pozwoli Ci poznać nowy język? Wyznacz sobie cel „wyjazd będzie dla mnie czasem, w którym…” i trzymaj się tego. Być może wrócisz z zupełnie nowymi umiejętnościami!

 

Stwórz rytuał kontaktu z bliskimi

Twoja rodzina tęskni za Tobą równie mocno, jak Ty za nimi! W ramach możliwości kontaktujcie się często. Obecnie możecie robić to bezpłatnie przez internet, a narzędzi jest naprawdę wiele. Będąc na obczyźnie, możesz kontaktować się z bliskimi poprzez media społecznościowe i aplikacje takie jak Messenger, czy WhatsApp. Każda z tych aplikacji daje możliwość rozmowy przy użyciu kamerki. Poza tym są oczywiście telefony i SMSy. Stały kontakt z rodziną pozwoli odganiać ciemne chmury tęsknoty.

 

Odwiedziny rodziny

Nie zawsze jest to możliwe, ale jeżeli jesteś na dłużej za granicą, to z pewnością uda Ci się kilka razy odwiedzić bliskich. Wielu Polaków wyjeżdża do pracy do krajów europejskich, a komunikacja między tymi krajami jest niezwykle ułatwiona. Ilość połączeń, zarówno autobusowych, jak i samolotowych daje możliwość odwiedzenia bliskich, a tym samym minimalizowania uczucia tęsknoty.

Trzymamy kciuki za Twój pobyt za granicą, a jednocześnie życzymy szybkiego powrotu do rodziny!

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!