Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Praca w Niemczech - jakie zmiany przyniesie 2020 rok?

Praca w Niemczech - jakie zmiany przyniesie 2020 rok?

Płaca minimalna

Już od nowego roku płaca minimalna wzrośnie z 9,19 euro do 9,35 na jedną godzinę pracy. Od 2015 roku płaca minimalna wzrosła od stawki 8,50 euro za godzinę. Zauważamy więc ciągły wzrost. To dobra wiadomość, jednak jeszcze bardziej ucieszą się młodzi stażyści. Pierwszy raz została ustalona minimalna stawka wynagradzająca pracę stażystów. Młodzi dostaną 515 euro za miesiąc pracy. Już teraz wiemy, że minimalna kwota będzie miała duże szanse na wzrost. Szacuje się, że w 2023 roku przekroczy ona 600 euro. Do tej pory bardzo często firmy zatrudniały stażystów, nie wypłacając im żadnego wynagrodzenia. Ustalenie minimalnej płacy w tym zakresie to przełom i określenie nowych standardów pracy.

Wyższe rachunki

Do tej pory wysokie rachunki za usługę dostarczania prądu staną się jeszcze wyższe. Rachunki wciąż rosną. Szacuje się, że od stycznia przeciętna rodzina będzie płaciła aż o 50 euro rocznie więcej niż do tej pory. W tej chwili średni, roczny rachunek za prąd wynosi 1200 euro w RFN.

Wyższe świadczenia

Osoby, które pobierają świadczenia socjalne również otrzymają podwyższę. Zasiłek dla bezrobotnych od 2020 roku wzrośnie o około 1,8%, zaś dodatek, który otrzymają rodziny o niskim dochodzie wyniesie w tym roku 185 euro.

Inne zmiany

Kolejną zmianą, która szykuje się w 2020 roku to dokładne wymagania co do emitowania CO2 przez nowo zarejestrowane auta. Będzie to maksymalnie 95 gramów dwutlenku węgla na kilometr. Państwo przykłada coraz więcej uwagi do jakości powietrza, dlatego firmy, które zapewniają pracownikom auta hybrydowe albo elektryczne, a także osoby, które dojeżdżają do pracy rowerem, będą mogły liczyć na pewne przywileje.

Kolejne zmiany dotyczą również podwyższenia mandatów za poruszanie się niezgodnie z przepisami ruchu drogowego. Wiemy również, że podatek VAT ma zostać zmniejszony m.in. na książki w wersji elektronicznej.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!