Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Praca w Niemczech — bardziej opłacalna niż kiedykolwiek?

Praca w Niemczech — bardziej opłacalna niż kiedykolwiek?

 

Czyżby szykowały się złote lata na rynku niemieckim? Jak wiemy, wielu Polaków podjęło się pracy w Niemczech — w zależności od potrzeb finansowych, na dłużej lub krócej. 

Przewidywane polepszenie się warunków pracy w Niemczech jest związane z pogłębiającym się deficytem wykwalifikowanych fachowców w różnych dziedzinach. Niemiecka Rada Miejska szacuje, że gigantyczny deficyt jest wśród pielęgniarek i nauczycieli.  Właśnie te dwie grupy powinny zatrudnić około 500 000 pracowników w kolejnych latach. Chodzi o takie placówki jak szpitale, szkoły, domy opieki…

To jednak nie wszystko, jest wiele dziedzin gospodarki, które „na już” poszukują pracowników. Jednym z nich jest sektor gastronomiczny. Większość lokali gastronomicznych w Niemczech poszukuje pracowników lub deklaruje ich niedobór. 

  

Co z wynagrodzeniem w Niemczech? 

W związku z deficytem pracowników wyspecjalizowanych, rynek nieco się zmieni. Razem z nim oczywiście wynagrodzenia dla pracowników. Ponieważ są oni potrzebni niemieckiej gospodarce, to pracodawcy zaczną brać pod uwagę wymagania finansowe potencjalnych pracowników. Wynagrodzenia w Niemczech wzrosną — ekonomiści nie mają wątpliwości. 

Dobre wiadomości dla mniej wykwalifikowanych pracowników są jednak takie, że niemiecki rynek wciąż jest dla nich otwarty. Wspomniany już wyżej sektor gastronomiczny jest branżą, w której nawet niedoświadczeni pracownicy sobie poradzą. Podobnie jeżeli chodzi o sektor produkcji, sprzedaży itp. 

Nie zmaleje również popyt na pracowników logistyki tj. kierowców pojazdów ciężarowych. 

Kolejną pozytywną informacją są doniesienia z niemieckiego rynku. Zakłada się, że wskaźniki gospodarcze będą rosły i z pewnością nie będziemy ich już porównywać do niechlubnego 2021 roku. To duże perspektywy dla nowych pracowników na niemieckim rynku. 

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!