Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Praca w Holandii? Nie zapomnij o meldunku!

Praca w Holandii? Nie zapomnij o meldunku!

Holandia to piękny kraj, który przyciąga do pracy coraz więcej osób zza granicy. Dobre warunki pracy, godna płaca - to główne argumenty, które przemawiają za wyprowadzką i rozpoczęciem nowej pracy.

Osoby, które mają w planach przebywać na terenie Holandii dłużej niż 4 miesiące są zobowiązane do zameldowania się w gminie. Takie kroki powinny być podjęte już w trakcie pierwszych kilku dni pobytu w nowym miejscu. Nie tylko osoba pracująca w Holandii powinna wypełnić dokumenty i dokonać meldunku, ale jeśli na miejscu jest partner, partnerka i dzieci - oni również mają taki obowiązek.

Zameldowanie się jest bezpłatne i dokonuje się go w urzędzie gminy.

Co będzie niezbędne, aby zameldować się w urzędzie gminy?

  •     ważny paszport lub dowód osobisty każdej z osób, które chcą się zameldować
  •     kopia dowodu osobistego
  •     umowa najmu lub umowę kupna mieszkania w Holandii. W przypadku innego miejsca zamieszkania (np. u znajomych),  niezbędny będzie dokument (oświadczenie) sporządzony przez właściciela mieszkania, wraz z jego podpisem
  •     akty urodzenia każdej z osób, które będą zameldowane w danym miejscu, a także akty małżeńskie (również z poprzednich małżeństw)
  •     numer ewidencyjno - podatkowy, który z pewnością będzie niezbędny również w przypadku chęci ubiegania się o świadczenia społeczne lub w pracy, szkole czy u lekarza.


Należy pamiętać, że istnieje zarówno obowiązek zameldowania się jak i wymeldowania. Kiedy postanawiacie Państwo wyprowadzić się z Holandii to również musicie udać się do urzędu gminy i uzupełnić dokumenty, dzięki którym meldunek przestanie być ważny. Jeśli zaś przeprowadzacie się, ale na terenie Holandii, wystarczy zgłosić w urzędzie nowe miejsce zamieszkania.

Meldunek to nic innego jak wpisanie się do ewidencji ludności.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!