Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Praca na budowie w Anglii. Czym jest karta CSCS?

Praca na budowie w Anglii. Czym jest karta CSCS?

Branża budowlana nie pozostawia wiele złudzeń. To często ciężka, fizycznie wyczerpująca praca. Mimo to, wiele osób decyduje się na tę formę zarobku ze względu na atrakcyjne warunki finansowe angielskiej branży budowlanej. Nie ma wątpliwości, że „budowlanka” to jeden z najpopularniejszych sektorów pracy, w których zatrudniają się Polacy, poza granicami kraju. 

Brytyjski rynek potrzebuje pracowników fizycznych. Brakuje mu rąk do pracy, dlatego stosunkowo łatwo znaleźć pracę w branży budowlanej nawet bez odpowiednich kwalifikacji. Niestety szacuje się, że polscy pracownicy budowlani zarabiają mniej niż Anglicy. Wynika to często ze słabej znajomości języka, ale często też z podejścia samych zainteresowanych. Nie zmienia to jednak faktu, że każdy pracownik musi zarabiać przynajmniej minimalną pensję krajową. 

Pracownicy budowlani zarabiają od 40 do 50 tysięcy funtów rocznie, co już daje więcej niż ma im do zaproponowania rynek polski.

 

Karta CSCS - co to takiego?

Okazuje się, że nie zawsze podjęcie pracy, w angielskiej branży budowlanej, jest proste. Wielu pracodawców wymaga od przyszłych pracowników kwalifikacji, które będą potwierdzone tzw. kartą CSCS. Jest to dokument poświadczający umiejętności z danego zakresu. Dla pracodawcy oznacza to tyle, że zatrudnia osobę, która jest specjalistą w danej dziedzinie i ręczy doświadczeniem i umiejętnościami za wykonaną pracę.

 

Karta CSCS może być wydana w trzech różnych formach:

 

zielona - zaświadczenie o umiejętnościach z zakresu prac budowlanych tj. stolarz, murarz itp.

czerwona - dla praktykantów

niebieska - zaświadcza zarówno doświadczenie jak i kwalifikacje pracownika budowlanego.

 

Warto pamiętać, że aby otrzymać kartę CSCS trzeba złożyć opłatę w wysokości 30 funtów, a także opłacić egzamin BHP za niecałe 18 funtów. Egzamin można napisać w języku polskim, wystarczy wcześniej poprosić o taką możliwość. Karta CSCS może stać się Twoją przepustką do lepszych zarobków wiec na pewno warto o niej pomyśleć.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!