Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Pożary w Europie

Pożary w Europie

Trzeba przyznać, że pogoda w pierwszym miesiącu wakacji tego roku płata nam figle. Temperatura zmienia się skrajnie z dnia na dzień. Obecnie w Polsce borykamy się z dużymi opadami, podczas gdy na początku lipca w wielu Państwach zagrożeniem były… pożary.

Jednym z zagrożonych państw była Wielka Brytania. Wraz z końcem czerwca rejonem narażonym na pożary był tu przede wszystkim północny zachód, w szczególności Saddleworth, w hrabstwie Greater. Na szczęście ogień nie zagrażał okolicznym mieszkańcom. Służby ratownicze zapewniały również że dym wywołany ich gaszeniem nie powinien powodować żadnych zmian chorobowych. Pomimo tego Brytyjczycy byli przerażeni. Na dodatek pożarów w wielu miejscach brakowało również wody. Spowodowało to nawet zamknięcie niektórych ze szkół.

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce również u naszych niemieckich sąsiadów. Na początku lipca na zachodzie Niemiec można było spotkać ogromne ulewy, jednak na wschodzie, a przede wszystkim na północnym wschodzie sytuacja wyglądała zupełnie inaczej. Z powodu ogromnej suszy zagrożenie zaczęły stwarzać pożary, do których doszło w kilkudziesięciu miejscach. Głównie ucierpiał land Meklemburgia-Pomorze Przednie, znajdujący się przy granicy z Polską. Pożary występowały również w Saksonii-Anhalt oraz Brandenburgii. Paliły się głównie lasy i pola. Akcja dla strażaków pracujących na terenach graniczących z Polską była o tyle trudna, że na rozległym terenie Pomorza w ziemi znajdują się pozostałości amunicji z II Wojny Światowej, a niektóre spośród nich pod wpływem gorąca eksplodowały. Gaszenie tych pożarów trwało kilka dni. Sytuacja była monitorowana przez strażackie helikoptery. Susze, pożary, a z drugiej strony duże opady z całą pewnością przyczynią się do drastycznego spadku zbiorów zbóż. Jest to niepokojąca informacja, chociażby ze względu na to, że Niemcy są jednym z większych producentów zbóż na terenie Unii Europejskiej.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!