Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Pokrzywdzeni na zerówkach

Pokrzywdzeni na zerówkach

Osoby pracujące na tzw. kontraktach zerowych zarabiają średnio tysiąc funtów rocznie mniej niż zatrudnieni na klasycznych umowach o pracę – wynika z raportu Resolution Foundation.

            Tzw. „zero hours” to umowy, według których pracownik otrzymuje jedynie wynagrodzenie za przepracowane godziny. W praktyce nie przysługuje mu płatny urlop, zwolnienie chorobowe, nie otrzymuje również wypłaty za przestoje w produkcji. Gdyby pracodawca chciał go zwolnić, to pracownik nie może liczyć na żadną odprawę.

            Kontrakty zerowe od dawna wzbudzają kontrowersje. Głównie za sprawą nadużyć w wykonaniu niektórych pracodawców zatrudniających pracowników na takich zasadach. W praktyce więc umowy, które poprzedni rząd nazywał „elastycznymi”, stały się synonimem niskich zarobków i wykorzystywania przez pracodawców.

            Najnowszy raport Resolution Foundation potwierdza, że osoby pracujące na kontraktach śmieciowych wychodzą na tym źle pod względem finansowym i zarabiają mniej niż osoby na standardowych umowach. Przedstawiciele Resolution Foundation popierają pomysł rządu, który zakłada przegląd nowoczesnych form zatrudniania na Wyspach.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!