Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Podróżowanie metrem w UK cz. 1 – trochę informacji

Podróżowanie metrem w UK cz. 1 – trochę informacji

Podróżowanie transportem publicznym często okazuje się dla osób przyjeżdżających tu do pracy codziennością. W szczególności dotyczy to osób mieszkających w Londynie, dla których liczba podróżnych oraz korki na ulicach nie są niczym wyjątkowym. Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje na temat londyńskiego metra, a w następnym wpisie poruszymy temat zasad, jakich należy w nim przestrzegać.

Niestety pomimo tego, że podróżowanie komunikacją miejską w Wielkiej Brytanii, a w szczególności w większych miastach, jest bardzo drogie, to nie sposób tego uniknąć. Chociażby ze względu na duże korki najpopularniejszym środkiem komunikacji w Londynie jest metro.

Londyńskie metro jest najstarszym ze wszystkich podziemnych linii kolejowych na świecie. Wszystkie jego linie, których jest 11, mają długość ponad 400 km, a liczba stacji, na których zatrzymują się pociągi podziemne, wynosi aż 270. Każda z linii metra oznaczona jest innym kolorem i nazwą.

Co ciekawe, pomimo tego, że metro zwykło się nazywać podziemnym transportem publicznym, w Londynie ponad połowa tras pokonywana jest tu nad ziemią.

Ceny biletów w brytyjskim metrze zależne są od strefy oraz godzin, w której chcemy podróżować. Jak można się domyślić, najdroższe bilety kupimy podróżując w strefie 1 – czyli w centrum.

Nazwy stacji metra są dla londyńczyków wskaźnikiem lokalizacji różnych budynków lub atrakcji turystycznych, dlatego też warto zapoznać się ze schematem linii i przynajmniej kojarzyć najważniejsze nazwy. Zawsze warto też mieć ze sobą w telefonie mapę linii metra, która pozwoli nam się szybko odnaleźć w miejscu, w którym się znajdujemy.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!