Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Podróż samochodem. Cel: Niemcy

Podróż samochodem. Cel: Niemcy
Wraz z początkiem wakacji rozpoczęły się wyjazdy krajowe oraz zagraniczne. Jak zawsze w sezonie letnim, kiedy wiele osób wyrusza w podróż na wczasy lub do pracy, drogi są bardziej zatłoczone. Do tego dochodzą prace drogowe, które dodatkowo utrudniają ruch.

Prace remontowe

Największych utrudnienia w Niemczech można spodziewać się na drogach znajdujących się przy Berlinie. Na wakacje zostało zaplanowane tam wiele prac remontowych. Na autostradach najbardziej tłoczno będzie na pewno na trasach prowadzących do Kolonii, Berlina, Arnhem, Dresden, Frankfurtu, Norymberga, Monachium, Heath, czy Ludwigshafen.

Najlepsza pora podróży

W okresie od lipca do sierpnia samochody ciężarowe mają w soboty zakaz wjazdu na niektóre autostrady i drogi w godzinach 7-22. Nie zmienia to jednak faktu, że najlepszymi porami na podróż wakacyjną są noce oraz wczesne poranki, kiedy ruch jest pomniejszony o samochody większości osób dojeżdżających do pracy.

Nie zapominamy o przepisach

Przed wyruszeniem w drogę, należy koniecznie zapoznać się z obowiązującymi przepisami drogowymi. Aby po powrocie do domu cieszyć się wspomnieniami z wyjazdu, a nie wściekać na swoje błędy, warto odświeżyć znaki drogowe oraz zapoznać się z ograniczeniami prędkości występującymi w Niemczech. Warto pamiętać, że u naszego zachodniego sąsiada na drogach obowiązuje konieczność zachowania odległości między pojazdami nie mniejszej niż połowa prędkości. Na autostradach punktem obserwacyjnym, pozwalającym określić, czy nie dochodzi do wykroczenia, są namalowane skośne pasy – kierowca jadący za danym samochodem powinien widzieć dwa z nich.

Zamów ofertę Bez zobowiązań

Skontaktujemy się z Tobą telefonicznie w Ciągu 24h!

Nie odkładaj swojego rozliczenia!

Odbierz swój zwrot podatku, uzyskaj zasiłek i zwrot ubezpieczenia!

Nie zastanawiaj się dłużej i dokończ formularz!